Вибір нетбука

49

Вибір нетбука це досить простий процес. З-за більш низької ціни і простої конфігурації вибирати нетбук набагато простіше, ніж ноутбук або настільний ПК.

Основні параметри при виборі нетбука

При виборі нетбука слід, в першу чергу, звертати увагу на такі параметри:

Габарити і вага пристрою. Нетбук це дуже легке і компактне пристрій. Воно не повинно занадто сильно ускладнити вашу сумку. Інакше зникає сенс купувати пристрій з невеликим екраном і низькою продуктивністю.

Діагональ екрану. Використовувати нетбук з діагоналлю менше 10 дюймів дуже складно. Маленький екран, незручна клавіатура і невеликий тачпад роблять роботу за таким пристроєм дуже не комфортною.

Продуктивність. Хвора тема для нетбуків. Потужних нетбуків не існує, однак нехтувати швидкодією, при виборі нетбука, не варто. Завжди можна вибрати найбільш оптимальний варіант.

Головною платформою для нетбуків на даний момент є Intel Pine Trail. Ноутбуки побудовані на базі цієї платформи, оснащуються процесорами Intel Atom N4xx з частотою 1,6 — 1,8 ГГц, а також вбудованою графікою Intel GMA 3150. Менш популярною і більш продуктивною платформою для нетбуків є платформа Nvidia Ion 2. У ноутбке на базі Nvidia Ion 2 може використовуватися двоядерний чіп Atom D525 або Atom N450/470. Нетбуки на базі платформи Nvidia Ion 2 дозволяють переглядати відео у високій якості і грати в нескладні ігри.

Выбор нетбука

Роблячи вибір нетбука, необхідно вирішити, чи потрібна вам ця додаткова продуктивність.

Автономність нетбука. Вибираючи нетбук, звертайте особливу увагу на заявлений виробником час автономної роботи і кількість комірок батареї. Ці параметри безпосередньо вказують на час автономної роботи, яке зможе вам забезпечити даний пристрій.

Акумулятори нетбуків бувають на 3-4 вічка (ємність 2200-2400 маг) в цьому випадку ви можете розраховувати на 2-4 години роботи від батареї, або на 6-8 комірок (ємність 4400-5600 маг), така батарея вже може забезпечити більш серйозну автономність – від 6 годин.

Може здатися, що завжди потрібно вибирати пристрій з максимально ємною батареєю. Однак це далеко не так. Більш ємна батарея може додати до 200 грам ваги, що досить чимало для нетбука.

Ціна. На ринку дуже багато дешевих нетбуків, однак, не варто ганятися за ціною. Такі нетбуки, як правило, мають дуже слабкими характеристиками.

Сподіваюся ця стаття допоможе зважиться на вибір нетбука і ви не будете розчаровані покупкою.