Вибір CMS

196

Вибір CMS для сайту часто ставить у глухий кут навіть досвідчених вебмайстрів. У даній статті ми спробуємо виділити основні фактори, які необхідно враховувати при виборі CMS для нового сайту.

CMS (Content management system або Система керування вмістом) це програмне рішення для управління контентом опублікованими на вашому сайті. CMS дозволяє значно спростити процес створення, публікації та редагування сторінок і контенту на сайті.

Можна виділити такі види CMS: платні, безкоштовні і умовно безкоштовні. Також CMS розрізняються за технологіями, які використовуються при їх розробці, найчастіше це PHP+MySQL. Це необхідно враховувати при виборі хостингу під проект.

Вибираючи CMS потрібно відштовхуватися, в першу чергу, від типу сайту, який ви хочете створити. Сайти можна розділити на такі найпопулярніші типи:

Портали – це великі сайти з великою кількістю рубрик і різнотипним контентом. Портали включають в себе чати, форуми, дошки оголошень, стрічки новин, статті. Під подібний сайт потрібно вибрати відповідну CMS. Наприклад, для цих цілей можна використовувати такі CMS як: DLE, Drupal, php-nuke, joomla, php-fusion, Slaed. Також під портали часто замовляють написання CMS з нуля. Це дозволяє отримати якісну систему, заточену під потреби конкретного проекту.

Блоги і сайти новин. Як правило, подібні сайти є стрічкою статей чи новин, а також рубрики та теги. Ідеальним варіантом для такого сайту буде WordPress. Але якщо ви плануєте створювати хворий портал, можливо, слід звернути увагу на CMS для порталів, перераховані в попередньому абзаці.

Міні сайти, сайти візитки, МФА, сателіти. Використовувати під подібні сайти потужні CMS немає сенсу, тому для таких завдань вибирають легкі та прості системи, часто без підтримки баз даних. Наприклад: Zebrum Lite, CMS Simple.

Форуми. З форумами все просто. Для подібних сайтів є ряд дуже якісних CMS з дуже схожим набором функцій. Найбільш популярними серед них є phpbb, vb, IPB.

Інтернет магазини. Дуже делікатний тип сайтів. Тут до вибору потрібно підійти максимально ретельно. Швидше за все, доведеться перепробувати багато варіантів, поки виберете підходящу вам CMS. В даній категорії можу порадити звернути увагу на PHPShop, Melbis Shop, OWOX, Oscommerce.

Соціальні мережі – це сайти, в яких наголос зроблено на спілкування користувачів і обмін контентом. Як правило, подібні сайти дозволяють користувачам створювати власні сторінки або блоги, де ті публікують свій контент. У рунеті для цих цілей найчастіше вибирають LiveStreet CMS.