Вибір блоку живлення

60

Вибір блоку живлення це з чим часто доводиться стикатися під час, або вже після апгрейду комп’ютера. Часто після покупки нової відеокарти або інших нових комплектуючих комп’ютер починає стабільно працювати під навантаженням. Найчастіше це означає, що блок харчування не може забезпечити потрібну потужність і його необхідно замінити.

Може здатися, що вибрати блок живлення дуже просто. Для цього достатньо придбати модель з більшою потужністю. На практиці ж існує безліч деталей, які необхідно враховувати. Особливо якщо ваш бюджет на покупку сильно обмежений.

Як вибрати блок живлення

Потужність блока живлення. Перше, на що всі звертають увагу, вибираючи блок живлення це його потужність. Як правило, для офісного комп’ютера досить блоку живлення 300 Вт, для потужного ігрового комп’ютера або робочого комп’ютера – 500 Вт, якщо ви використовуєте дві або більше відеокарт у режимі SLI або Crossfire то вам буде потрібно блок живлення від 700 Вт. Але, це за умови, що блок харчування новий та якісний.

Як правило, процесор споживає від 35 до 135 Вт, материнська плата від 30 до 40 Вт, відеокарта від 30 до 350 Вт, жорсткі диски від 10 до 20 Вт. Більш точні дані ви можете дізнатися в характеристиках ваших комплектуючих. При цьому не варто вибирати блок живлення «впритул», краще взяти модель з запасом потужності в 20-30 відсотків.

Система охолодження блоку живлення. Сучасні блоки живлення оснащені вентилятором з діаметром 120, 135 або 140 міліметрів. Існують також блоки живлення з пасивним охолодженням, але це досить екзотичні моделі, використовувати які повинні фахівці.

Якщо ви хочете максимально тихий блок живлення, слід вибирати модель з великим вентилятором і низькими оборотами. Існують також моделі, які позиціонуються виробником як тихі. Наприклад: Ѕеаѕопіс серії X, серії Antec Signature, серії Enermax Modu87+ і Pro87+, Cooler Master серії Silent Pro, серії Thermaltake TR2.

Выбор блока питания Выбор блока питания

Кабелі і роз’єми. При виборі блоку живлення необхідно звернути увагу на кабелі і роз’єми, якими він оснащується. При цьому не потрібно забувати і про довжину кабелів, особливо якщо корпус вашого комп’ютера великих розмірів. Для звичайного корпусу буде цілком достатньо довжини кабелів в 40 сантиметрів.

Щоб не мати зайвих проблем з перехідниками, краще вибирати блок живлення, який оснащується шести і восьми пионовыми роз’ємами для підключення відеокарти і роз’ємами для підключення SATA-дисків.

Виробники і якість блоків живлення. Блоки живлення це компонент виробництвом якого займаються величезна кількість компаній. Тому на ринку існує велика кількість пристроїв дуже низької якості. Не якісні блоки живлення видають, як мінімум меншу потужність, ніж заявлено і навіть можуть призвести до поломки інших комплектуючих. Тому не варто ганятися за низькою ціною. Як якісні зарекомендували себе блоки живлення від таких компаній як: FSP, Enermax, Delta, Hipro, HEC, Seasonic, Corsair, Silverstone, PC Power & Cooling, Antec, Zalman, Chiftec, Gigabyte, OCZ, Thermaltake, Cooler Master.