Установка і видалення програм в Windows 10: де знаходиться

105

Користувачі, які до переходу на Windows 10, використовували Windows XP звикли видаляти програми за допомогою інструменту «Установка і видалення програм». Але, Windows 10 немає інструменту з точно такою ж назвою, що іноді ставить користувачів в глухий кут. У даній статті ми розповімо про те, які інструменти замінюють «Установку і видалення програм» в Windows 10 і де вони знаходяться.

Установка і видалення програм «на Панелі керування Windows 10

У «Панелі управління» Windows 10 є інструмент для установки і видалення програм. Для того щоб отримати доступ до цього інструменту потрібно спочатку відкрити саму «Панель управління». Найпростіше це робиться за допомогою нового меню кнопки «Пуск». Натисніть правою кнопкою мишки по кнопці «Пуск», або натисніть комбінацію клавіш Windows-X і у вікні, виберіть пункт «Панель управління».

Після відкриття «Панелі управління», клікніть по посиланню «Видалення програм».

Удаление программ

Також для доступу до даного інструменту ви можете скористатися пошуком в меню «Пуск». Для цього відкрийте «Пуск» і введіть пошуковий запит «Програми та компоненти».

Программы и компоненты

Так чи інакше, в результаті перед вами відкриється вікно «Видалення або змінення програм» зі списком всіх встановлених програм.

Удаление или изменение программы

Для того щоб видалити одну з програм, потрібно клацнути по ній правою кнопкою миші і натиснути на кнопку «Видалити».

удаление программы

Якщо не виходить знайти потрібну програму, то можна скористатися пошуком. У верхньому правому куті вікна є пошукова форма, за допомогою якої можна знаходити потрібні програми.

Установка і видалення програм в меню «Параметри» Windows 10

Також в Windows 10 з’явився новий інструмент для установки і видалення програм. Він доступний з меню «Параметри». Для того щоб відкрити його потрібно перейти по шляху «Пуск – Параметри – Система – Програми та можливості» або ви можете відкрити меню «Пуск» і ввести в пошук «Програми та можливості».

Приложения и возможности

В результаті перед вами з’явиться список встановлених програм. Вгорі списку буде пошукова рядок для пошуку потрібних додатків, а також випадають меню для сортування списку програм.

список установленных программ

Для того щоб видалити програму тут потрібно виділити її мишкою, після чого натиснути на кнопку «Видалити».

удаление программы

Після натискання на кнопку «Видалити» з’явиться попередження про видалення програми і всіх її даних. Для того щоб продовжити потрібно ще раз натиснути на кнопку «Видалити».

Видалення програм в Windows 10 прямо з меню «Пуск»

Також в Windows 10 ви можете видаляти програми прямо з меню «Пуск». Для цього потрібно знайти програму в списку програм або скористатися пошуком. Після чого вам потрібно просто клацнути правою кнопкою миші програму і вибрати пункт меню «Видалити».

меню Пуск

Якщо це додаток з магазину додатків Microsoft, то воно піде відразу. Якщо ж це програм, яку ви встановлювали вручну, то при спробі видалити її прямо з меню пуск, перед вами відкриється вікно «Видалення або зміна програми» з «Панелі управління».