User Account Control (UAC): докучливий захисник

143

User Account Control (UAC), про який ми вже згадували, являє собою модуль операційної системи Windows. UAC вперше з’явився в Windows Vista і пізніше, його вдосконалена версія перекочувала в Windows 7.

Завдання даного модуля контролювати всі дії вимагають прав адміністратора, наприклад установка або запуск програм, зміна параметрів системи і вимагати підтвердження користувача. Такий контроль повинен не допустити проникнення вірусів та іншого шкідливого програмного забезпечення в вашу систему.

Звичайно UAC не ідеальна система захисту і не зможе замінити повноцінний антивірус, але це не значить, що її не потрібно використовувати. Працюючи під обліковим записом звичайного користувача з включеним UAC, ви зможете значно підвищити свою безпеку.

У Windows Vista UAC був досить набридливої програмою. Величезна кількість повідомлень про погрози і практично повна відсутність налаштувань. Проблему набридання частково зняли зміни, які з’явилися в Windows 7. Тепер UAC обзавівся повзунком, за допомогою якого можна вибрати один з чотирьох рівнів захисту UAC. Відкрити вікно налаштування User Account Control можна через Панель управління – Облікові записи користувачів – Зміна параметрів контролю облікових записів.

Отже, в Windows 7 можна вибрати один із таких чотирьох рівнів захисту User Account Control:

  • Максимальний рівень захисту. Користувача сповіщають про будь-яких потенційно небезпечних діях. Така поведінка було характерно для UAC в Windows Vista.
  • Оптимальний рівень захисту. Повідомлення про небезпеку з’являються, коли програма намагається редагувати параметри системи. При ручному зміну параметрів системи, наприклад через Панель управління, оповіщення не з’являються.
  • Те ж саме що і 2 рівень тільки без блокування робочого столу за допомогою Secure Desktop. Відсутність блокування робочого столу під час повідомлень більш зручно для користувача, проте менш безпечно. Адже, Secure Desktop захищає від спроб шкідливих програм підробити вашу відповідь.
  • Повне відключення Контролю облікових записів (UAC).
  • Другий рівень безпеки буде оптимальним для домашнього комп’ютера, але якщо вас сильно дратує блокування робочого столу, можете використовувати і третій рівень.

    В цілому, незважаючи на свої проблеми User Account Control являє собою непоганий захисний бар’єр, який у комплексі з іншими засобами захисту, наприклад такими як Kaspersky Internet Security, буде дуже ефективний, особливо проти простих Autorun-вірусів.