Ультрабук-трансформер

44

Ми вже розповідали про те що таке ультрабук, а також про те що таке планшет. У даній статті мова піде про пристрої, які поєднують обидва ці пристрої в одному корпусі – це ультрабукі трасформери. Цей клас пристроїв з’явився відносно недавно на тлі наростаючої популярності планшетів.

Все більше людей замислюються над тим, що купити: планшетний комп’ютер або ультрабук. Для того щоб задовольнити відразу два цих запиту і продати свої пристрої виробники комп’ютерної техніки почали випускати ультрабуки трасформери.

Таким чином, одне і те ж пристрій, в залежності від ситуації, в якій знаходиться користувач, може виконувати функції або планшета ультрабука. У підсумку всі раді. Виробники продали свій продукт, а покупець позбавився від складної дилеми: планшет або ультрабук.

Що таке ультрабук-трансформер

Ультрабуки трансформери це логічне продовження ноутбуків трасформеров, які існують на ринку вже багато років. Дані пристрої займали свою частину ринку ще до буму популярності планшетів. Однак ці пристрої не були ультрабуками. Більш того, багато моделей ноутбуків трасформеров було важко назвати навіть ноутбуками. Вага і габарити цих пристроїв значно перевищував типові для ноутбуків значення. Тому часто їх не було зручно використовувати ні ноутбук, ні як планшет.

Отже, що таке ультрабук-трансформер? Це пристрій, який відповідає всім основним принципам сучасного ультрабука: воно має невелику вагу, невелику товщину, високу автономність, високу швидкість роботи, високу чуйність і стильний дизайн. Але при цьому ультрабук-трансформер має можливість трансформуватися в планшет. В режимі планшета користувач може використовувати пристрій як звичайний планшетний комп’ютер на базі операційної системи Windows.

Конкретні моделі ультрабуків трансформерів

Для того щоб краще зрозуміти, що таке ультрабук трасформер, а також ознайомитися зі способами трасформації ультрабука в планшет, ми розглянемо ряд популярних моделей.

Lenovo IdeaPad Yoga 13

Lenovo IdeaPad Yoga – це ультрабук трасформер від компанії Lenovo. Дану модель можна вважати першим ультрабуком трасформером. Адже саме після того кок Lenovo представила даний гаджет, інші виробники комп’ютерів почали масово випускати власні моделі трасформеров. Ультрабук Lenovo IdeaPad Yoga має дуже несподіваний спосіб трансформації в планшет. Для того щоб почати роботу в режимі планшета користувачеві необхідно перевернути екран пристрою на його зворотний бік.

ASUS TAICHI 21

ASUS TAICHI 21 – це ультрабук трасформер з вкрай незвичайним способом трансформації в планшет. Для того щоб перевести пристрій в режим планшета, достатньо його просто закрити. Замість того, щоб придумувати складний механізм трансформації у компанії ASUS пішла більш простим і природним шляхом. Вони встановили ще один екран на зворотній стороні екрану. Таким чином, коли користувач закриває цей ультрабук, він отримує звичайний планшетний комп’ютер. Дане рішення дуже зручне і надійне. Але, є і недоліки. З-за великої ваги відразу двох екранів, верхня частина ультрабука стала важити майже стільки ж скільки і нижня, що погано позначилося на балансі пристрою.

DELL XPS 12

DELL XPS 12 – ультрабук-трансформер в стилі компанії DELL. Раніше компанія вже випускала ноутбуки з таким способом трансформації. Основний ідей DELL є обертовою екран, який закріплений в спеціальній рамці. Таким чином, для того щоб трансформувати цей ультрабук в планшетний користувачеві необхідно просто прокрутити екран всередині рамки на 180 градусів та закрити пристрій. Після цього DELL XPS 12 можна використовувати в режимі планшета.

Sony Vaio Duo 11

Sony Vaio Duo 11 – ультрабук трасформер від компанії Sony. Як і більшість іншої техніки від цієї компанії Vaio Duo 11 відрізняється стильним преміальним дизайном. Спосіб трасформації менш оригінальний, ніж у попередніх описаних моделей, однак, більш надійний і перевірений. Цей спосіб прийнято називати слайдером. У минулому цей спосіб трансформації пристрої широко прим’яти в мобільних телефонах. Тут базовим режимом можна вважати режим планшета. Для того щоб перевести пристрій в режим ноутбука користувачеві необхідно перемістити верхню частину гаджета. Після чого екран буде зафіксований в горизонтальному положенні, а клавіатура, яка була прихована під екраном, стане доступна користувачеві.

Lenovo ThinkPad Twist S230u

Lenovo ThinkPad Twist – ще один ультрабук трасформер від компанії Lenovo. У цій моделі Lenovo не стала винаходити велосипед і застосувала класичний спосіб трансформації, який давно використовується в ноутбуках трасформерах. Дана модель ноутбука побудована з використанням обертового екрану. Для того щоб перейти в режим планшета користувачеві необхідно повернути екран на 180 градусів і покласти тильною стороною на клавіатуру. Для цього пристрій оснащений спеціальним обертовим механізмом.