Типи оперативної памяті

81

За останні десять років комп’ютери зробили величезний стрибок вперед. За цей час багато технології встигли з’явитися, здобути популярність і піти в минуле. Також і з розвитком оперативної пам’яті. У даній статті ми розглянемо всі основні типи оперативної пам’яті, які використовуються або використовувалися в персональних комп’ютерах.

Оперативна пам’ять будь-якого сучасного комп’ютера відноситься до типу DRAM або Dynamic random access memory. Це енергозалежна пам’ять з довільним доступом. Ця пам’ять має дві основні характеристики: вона дуже швидка і вона очищається при відключенні електроживлення. Саме тому при перезавантаженні всі не збережені дані губляться, а включення комп’ютера займає стільки часу. Всі потрібні дані потрібно рахувати з жорсткого диска і заново помістити в пам’ять.

Популярні типи оперативної пам’яті

У свою чергу пам’ять DRAM ділиться на велику кількість різних типів. У сучасних персональних комп’ютерах використовуються такі типи оперативної пам’яті DRAM: DDR SDRAM, DDR2 SDRAM і DDR3 SDRAM.

Всі ці три типу пам’яті з’являлися по черзі, кожна нова версія отримувала значні поліпшення в порівнянні з попередньою. Вони не сумісні один з одним. Тому в комп’ютер оснащений роз’ємом для пам’яті DDR можна підключити пам’ять DDR2, і так далі.

Типы оперативной памяти

Що б уникнути помилкової установки пам’яті в невідповідну для неї материнську плату модулі пам’яті має різні і не сумісні один з одним форму. Це видно на зображенні вище.

Форм чинники DIMM і SODIMM

Форм фактор (конструкція модулів) для настільних комп’ютерів називається DIMM, і вона відрізняється від форм фактора модулів пам’яті для ноутбуків, які називаються SODIMM. Це потрібно враховувати при виборі оперативної пам’яті для ноутбука. Як і модулі для настільних комп’ютерів, модулі для пам’яті SODIMM DDR, DDR2 і DDR3 мають конструктивні відмінності, які не дозволяють встановити їх в невідповідний роз’єм. См. картинку нижче.

Типы оперативной памяти

Зараз всі нові комп’ютери оснащуються підтримкою виключно самої нової пам’яті DDR3 (у форм факторі DIMM або SODIMM, в залежності від типу комп’ютера). Але, старі версії DDR і DDR2 все ще можна знайти в продажу, тому якщо ви хочете збільшити обсяг оперативної пам’яті у вашому старому комп’ютері це можна зробити без проблем.

Як вибрати потрібний тип оперативної пам’яті

Для того щоб розширити оперативну пам’ять комп’ютера вам в першу чергу потрібно дізнатися, пам’ять яку пам’ять він підтримує. Це можна зробити кількома способами:

  • Вимкніть один модуль оперативної пам’яті і подивіться на наклейку на ньому. Там завжди вказаний тип пам’яті, до якого відноситься даний модуль пам’яті.
  • Запустіть одну з програм для перегляду характеристик комп’ютера. З допомогою таких програм ви завжди зможете отримати всю необхідну інформацію про оперативної пам’яті та інших комплектуючих.
  • Але, якщо на даний момент комп’ютер вимкнений і в ньому не встановлені модулі оперативної пам’яті, ви можете отримати потрібну інформацію на сайті виробника материнської плати.

Про те, як встановити оперативну пам’ять в комп’ютер ви можете почитати в одній з наших попередніх статей.