Тест продуктивності компютера

65

Порівняти на око продуктивність двох комп’ютерів неможливо. Тому багатьох цікавить, як провести тест продуктивності комп’ютера. Зараз існує безліч різноманітних спеціалізованих програм для тестування продуктивності. Більш того, навіть сама операційна система оснащена вбудованою функцією для проведення тесту на продуктивність комп’ютера. У даній статті ми розглянемо найпопулярніші програми, які можуть бути корисні при проведенні тесту продуктивності комп’ютера.

Тест продуктивності комп’ютера за допомогою стандартних засобів

Насамперед необхідно розглянути вбудований в операційну систему функцію для тестування і оцінки комп’ютера. Ця функція називається «Індекс продуктивності Windows» і дозволяє швидко оцінити можливості вашого комп’ютера.

Для того щоб подивитися поточний Індекс продуктивності Windows» для вашого комп’ютера і запустити повторне тестування комп’ютера необхідно пройти по шляху: Пуск – Панель управління – Система і безпека – Система. Тут ви зможете побачити ваш «Індекс продуктивності Windows». Для перегляду більш детальної інформації необхідно натиснути на посилання. Тест производительности компьютера

А для запуску повторної перевірки натисніть на посилання «Повторити оцінку».

Тест производительности компьютера

Незважаючи на свою невигадливість «Індекс продуктивності Windows» дозволяє швидко зорієнтуватися в можливостях комп’ютера. А також дізнатися які компоненти комп’ютера негативно впливають на загальну продуктивність.

До речі, на сайті є матеріал про оцінку продуктивності Windows 10.

Спеціалізовані програми для проведення тестів продуктивності комп’ютера

Для проведення більш точних тестів продуктивності комп’ютера доведеться використовувати спеціалізовані програми. Однією з таких програм є Super PI. Дана програма виконує обчислення числа ПІ і виводить результат в секундах. На швидкість обчислення в основному впливає швидкість пам’яті і продуктивність процесора.

Тест производительности компьютера

>>> Завантажити програму Super PI <<<

Також існує безліч програм, які виконують ретельне тестування всіх компонентів системи. Найбільш популярними програмами такого типу є 3DMark, PCMark і SiSoftware Sandra.