Температура компютера

145

Всі компоненти комп’ютера виділяють тепло під час роботи. Якщо системний блок і окремі компоненти не будуть добре охолоджуватися рано чи пізно температура комп’ютера досягне критичних значень. Після цього комп’ютер почне не стабільно працювати і може взагалі вийти з ладу.

Коли потрібно проводити контроль температури комп’ютера?

Перевіряти температуру комп’ютера занадто часто немає необхідності. Однієї перевірки на 2-3 місяці буде більш ніж достатньо. Також перевіряти температуру потрібно при появі яких-небудь проблем з комп’ютером. Зниження продуктивності або раптові перезавантаження комп’ютера можуть говорити про перегрів системи.

Причини підвищення температури

Найбільш часто і банальною причиною є пил. Забиті пилом радіатори втрачають свою ефективність і дуже погано охолоджують. Як правило, системний блок потрібно чистити від пилу не рідше ніж раз на 4 місяців.

Також до підвищення температури може призводити неправильний монтаж радіатора або кулера.

Як контролювати температуру комп’ютера

Для контролю температури комп’ютера розроблена величезна кількість додатків, частина з яких розповсюджується безкоштовно. Однією з кращих програм для контролю температури комп’ютера є додаток під назвою HWMonitor. Дана утиліта видає максимально детальну інформацію про температурі усіх компонентів комп’ютера. Також з її допомогою можна дізнатися напругу, яка подається на ті чи інші компоненти, і швидкість обертання кулерів.

Температура компьютера

Критичні температури для компонентів комп’ютера

Процесор. Температура процесора в режимі простою не повинна перевищувати 40 градусів. Під навантаженням не більше 55 градусів. Якщо ваш процесор перевищує ці значення у вас проблеми з охолодженням. Після температури 60 градусів починаються проблеми з продуктивністю, а після того як температура досягне позначки 70-80 градусів комп’ютер перезавантажиться.

Материнська плата. Перегрів чіпсету на материнській платі явище дуже рідкісне але, тим не менш, таке теж трапляється. Оптимальною температурою для чіпсета є 25-35 градусів, максимально безпечним стелею можна вважати 40-45 градусів.

Відеокарта. Температура відеокарти сильно залежить від її потужності і способу охолодження. Для звичайної відеокарти з кулером нормальна температура під час простою становить 40 градусів. Під навантаженням сучасні відеокарти без проблем витримують температури 60-75 градусів.

Жорсткі диски. Оптимальною температурою для жорсткого диска є 25-30 градусів. Значення 45 градусів є максимально прийнятним, після нього починаються проблеми.