Сильно гріється ноутбук: чому і що робити?

184

Ноутбук — це фактично повноцінний настільний комп’ютер, який упаковано в компактний корпус розміром з клавіатури. Тому не дивно, що іноді користувачі ноутбуків стикаються з перегрівом.

У даній статті ми розглянемо ряд причин, які можуть призводити до сильного нагрівання ноутбука і розповімо чому це відбувається і що з цим можна зробити.

Причина № 1. Ноутбук розміщується на м’якій поверхні.

Розміщення ноутбука на м’якій поверхні, наприклад, на дивані або подушці, неминуче призводить до сильного нагрівання його комплектуючих. Проблема в тому, що таке розміщення ноутбука призводить до того, що його вентиляційні отвори виявляються закритими і система охолодження не може всмоктувати прохолодне повітря або відводити вже нагріте.

Особливо добре це виявляється якщо ноутбук спочатку погано охолоджується, наприклад, він забитий пилом. Або якщо ноутбук експлуатується з великим навантаженням. У таких ситуаціях розміщення ноутбука на м’якій поверхні стає останньою краплею, і він починає перезавантажуватися від перегріву.

Вирішити цю проблему дуже просто. Якщо ви хочете користуватися ноутбуком сидячи на дивані або в ліжку, то знайдіть якусь тверду поверхню, яку можна було б використовувати в якості підставки або столика для ноутбука. Якщо нічого підходящого немає під рукою, то такий столик можна придбати. Їх можна знайти в Інтернеті за запитом «столик для ноутбука».

Причина № 2. Паразитна навантаження на ноутбук.

Якщо ноутбук сильно гріється навіть при правильному розміщенні, то потрібно розібратися з тим, якщо реальні передумови до такого нагріву. Якщо ви граєте в комп’ютерні ігри або працює з важкими професійними програмами, то нагрів цілком виправданий. Але, якщо ноутбук сильно нагрівається навіть тоді, коли ви його не використовуєте чи використовуєте виключно в невимогливих програмах, то це привід задуматися, чи не створює щось паразитної навантаження на процесор.

нагрузка на процессор

Для того щоб перевірити, що створює навантаження на процесор відкрийте «Диспетчер завдань» і відсортуйте запущені процеси за навантаженням на ЦП. Якщо в списку виявляться не відомі вам процеси, які будуть постійно навантажувати процесор, то це привід встановити антивірус і перевірити комп’ютер. Якщо у вас вже є антивірус, то спробуйте замінити його на інший.

Причина № 3. Система охолодження ноутбука забита пилом або несправна.

Якщо ви правильно розміщуєте ноутбук і ви перевірили його на віруси, але він все одно гріється занадто сильно, то можливо проблема в тому, що система охолодження ноутбука забита пилом. Зазвичай цим страждають ноутбуки віком від 1 року і більше. Для того щоб якісно видалити пил із системи охолодження, ноутбук потрібно повністю розібрати. Процедура ця непроста, тому краще не займатися самодіяльністю і звернутися в сервісний центр. Інакше ремонт ноутбука може обійтися значно дорожче.

пыль в системе охлаждения ноутбука

Також сильний нагрів ноутбука може бути симптом поломку системи охолодження. Найбільш типовими проблемами є пересохла термопаста, зламаний кулер або несправна теплова трубка. Виявити і виправити подібну проблему можна тільки при повній розборці ноутбука в сервісному центрі.

Причина № 4. Система охолодження ноутбука просто не справляється.

Якщо ви постійно використовуєте свій ноутбук під високим навантаженням, наприклад, граєте на ньому в комп’ютерні ігри по багато годин поспіль, то сильний нагрів може траплятися навіть якщо система охолодження повністю справна. Це відбувається тому, що деякі ноутбуки просто не розраховані на таку інтенсивну навантаження.

охлаждающая подставка для ноутбука

Вирішити цю проблему можна лише поліпшивши охолодження ноутбука за допомогою спеціальної підставки з вентиляторами. Такі підставки підключаються до USB роз’єму ноутбука і з допомогою вентиляторів нагнітають прохолодне повітря у вентиляційні отвори ноутбука. Таке рішення досить ефективно і може відразу значно знизити температуру компонентів ноутбука. Але, доведеться миритися з підвищеним рівнем шуму.