Сублімаційні (термосублимационные) принтери

53

Сублімаційні (термосублимационные) принтери-це принтери для друку якісних фотознімків. Дані принтери друкують за допомогою введення твердотільної фарби під поверхню твердого паперу. Така технологія друку дозволяє отримувати високоякісні фотографії навіть в домашніх умовах.

Принцип роботи принтера сублімаційного

Процес сублімації побудований на явищі під назвою сублімація. Сублімацією прийнято називати перехід твердого речовини до стану газу, минаючи стан рідини.

Основними елементами сублімаційного принтера є нагрівальний елемент і спеціальна плівка, з якої фарба переноситься на фотопапір. При нагріванні в фотопапері відкриваються пори, тим самим дозволяючи чорнилу проникати всередину. Після остигання ці пори закриваються, при цьому барвник фіксується всередині фотопаперу.

Сублімаційні принтери дозволяють друкувати довговічні і якісні знімки. Занесення барвників під поверхню паперу наділяє фотографії надзвичайною стійкістю до вицвітання та інших зовнішніх впливів. Крім цього сублімаційний друк дозволяє користувачеві відображати на фотографії величезну кольорову палітру. Змінюючи ступінь нагріву плівки, сублімаційний принтер може відображати самі незначні зміни кольору. Також, зображення, надрукованого за допомогою такої технології, не притаманні такі недоліки струменевого друку як растровость або полосность. Однак ці пристрої не ідеальні, тому при виборі принтера необхідно звернути увагу як на їх переваги так і недоліки.

Переваги сублімаційних принтерів

  • Сублімаційний принтер для друку фотографій дозволяє отримувати якісні знімки навіть в домашніх умовах
  • Фотографії, надруковані за допомогою сублімації, відрізняються своєю довговічністю
  • Сублімаційні принтери володіють компактними габаритами
  • Деякі сублімаційні принтери можна використовувати як портативні пристрої

Недоліки сублімаційних принтерів

  • Витратні матеріали для друку сублімації значно дорожче витратних матеріалів для звичайних струменевих або лазерних принтерів
  • Швидкість друку сублімаційних принтерів повільніше, порівняно із струменевими принтерами

Сублімаційний принтер Canon Selphy CP800 в роботі