Створення паролів: як придумати надійний пароль

108

Сучасному користувачу доводиться працювати як мінімум з десятком сервісів, що вимагають реєстрацію і використання пароля для отримання доступу до аккаунту. Електронна пошта, інтернет месенджери, соціальні мережі, особистий кабінет інтернет провайдера, чати, форуми, інші сайти і це як мінімум. У цій статті ми спробуємо розібратися, як придумати паролі для цих всіх цих незліченних сервісів.

Створення паролів

Реєструючись на черговому сайті, ми часто зупиняємося і замислюємося при вигляді поля для введення пароля. Майже ідеальним способом для створення надійного пароля буде генерація випадкового пароля за допомогою спеціальної програми, наприклад такий як keepass. Але такі паролі складно запам’ятати, а значить, їх необхідно десь записувати і зберігати. Такий варіант не підходить для частини користувачів. Навіть якщо ви будете використовувати програмний спосіб створення і зберігання паролів, частина паролів все одно доведеться запам’ятовувати.

Створюючи пароль вручну необхідно дотримуватися кількох правил:

 • Не можна використовувати прості комбінації символів та чисел. Наприклад, паролі 123, 321, 123456, qwerty, asdfg та інші подібні не підходять.
 • Не можна використовувати особисту інформацію при створенні пароля (імена родичів, домашніх тварин, дати народження, номери телефонів, адреси, поштові індекси тощо). Наприклад, паролі Masha, Sasha21, Vasya02071988 та інші подібні не підходять.
 • Не використовуйте паролі, які можна підібрати за словником популярних паролів. Наприклад, паролі love, cat, alfa, samsung, mercedes, ястерва і інші подібні, а також їх варіанти і комбінації не підходять.
 • Не використовуйте паролі, довжина яких менше 10 символів.
 • Пароль повинен складатися з великих і маленьких літер, цифр і спеціальних символів.
 • Придумуючи паролі, використовуйте свою фантазію і не думайте шаблонно. Комп’ютер, підбирає ваш пароль, добре рахує, але він не може мислити і бути креативним.

Є багато способів придумати простий і надійний пароль. Ми розглянемо один з таких способів.

Як придумати пароль

Перше, що необхідно зробити, це придумати фразу-ключ. Ідеальним варіантом буде унікальна безглузда фраза, яку легко запам’ятати. Наприклад: космічні таргани. Також можна використовувати фрази з не дуже популярних пісень, віршів.

Далі необхідно «зашифрувати» фразу ключ, щоб вона стала більш надійним паролем. Кілька способів такого «шифрування»:

 • Запис російської фрази в англійській розкладці.
 • Запис фрази навпаки.
 • Заміна букв на їх візуальні аналоги («a» — «@», «i» — «!», «o» — «()» і т. д.).
 • Використання перших декількох символів з кожного слова.
 • Видалення парних/непарних символів.
 • Видалення голосних/приголосних букв з фрази.
 • Додавання спецсимволов і чисел.

Можна використовувати кілька способів, щоб перетворити фразу ключ у практично безглуздий набір символів. Але, ідеальним варіантом буде створення власного унікального методу «шифрування» фрази ключа.

Наприклад, використовуючи кілька шаблонних способів «шифрування» можна отримати такий пароль:

космічні таргани – використовуємо перші 4 символи з кожного слова – космтара – записуємо в англійській розкладці – rjcvnfhf – записуємо з великої літери і додаємо спецсимволи і випадкове число – [email protected]

В результаті у нас вийшов довгий і досить складний пароль, який можна обчислити за особистої інформації, його власника, але його можна легко відновити по пам’яті. Перевіривши надійність пароля за допомогою сервісу passwordmeter.com ми отримуємо результат «дуже надійний».

На завершення хочу ще раз нагадати що, вигадуючи пароль необхідно використовувати свою уяву і можливість не стандартно мислити. Використовуючи це перевага перед «тупими» комп’ютерами ви зможете створювати паролі, які будуть їм не по зубах.