Стаціонарний компютер або ноутбук

71

Одвічна проблема будь-якого користувача, який побажав придбати комп’ютер це вибір між стаціонарним комп’ютером і ноутбуком. У даній статті ми спробуємо розібратися, як не помилитися.

Так що ж вибрати? Питання полягає не в тому, що вам більше подобається з вигляду, а в тому, для чого і з якою метою ви здійснюєте покупку. В наш час існує досить багато різних фірм і видів ноутбуків і персональних комп’ютерів, тому будь-якому новачкові буде дійсно важко вибрати щось одне.
При виборі між ноутбуком і персональним комп’ютером потрібно розставити пріоритети. Якщо ви часто переміщується з місця на місце, ваша робота часто пов’язана з відрядженнями, то ваш вибір однозначно ноутбук. Крім того, що портативний ноутбук, простий в експлуатації, його можна підключити до інтернету де б ви не знаходилися. Безліч провайдерів і компаній зв’язку пропонують встановити бездротовий інтернет, так що ви зможете користуватися інтернетом, навіть перебуваючи в транспорті. Крім того, ноутбук незалежний від розетки, ви можете вільно переміщатися в своїй квартирі або офісі, при цьому отримуючи стабільний зв’язок з інтернетом.

Звичайно, час роботи ноутбука без зовнішнього живлення не можна назвати дуже довгим, але на персональному комп’ютері це зовсім неможливо. Час роботи ноутбука без зовнішнього живлення дуже залежить від типу роботи, яка на ньому виробляється. Всім зрозуміло, що при відтворенні фільму витратиться більше енергії, ніж при перегляді текстового документа, але годинку – другу вам гарантовані.

Потрібно обов’язково взяти до уваги те, що ноутбук може використовуватися не тільки у випадках частих переїздів, але і у випадках при проблемах з площею житла. Поза всяких сумнівів те, що компактність і портативність є головними перевагами ноутбука. При бажанні його можна скласти і заховати в будь-яке місце де він не буде вам заважати. З ноутбуком ви можете переміщатися куди захочете, у вас не виникне проблем з тим, що у вас під рукою немає потрібної інформації. Також у вас ніколи не виникне проблем зі створенням презентації для вимогливих замовників. Сучасні ноутбуки мало чим поступаються в конфігурації персональних комп’ютерів. На таких ноутбуках можна дивитися фільми в гарній якості, так і пограти в найсучасніші ігри. Як правило, кожен покупець сам орієнтується при виборі параметрів ноутбука, грунтуючись на тому, з якою метою його купує. Якщо покупець бажає купити ноутбук виключно для роботи з документами і базовими програмами операційної системи – йому підійде сама базова модель. Якщо ж покупець хоче працювати з графікою або грати в ігри – йому потрібна модель з хорошою відеокартою. Наприклад, ноутбуки Asus з досить хорошими параметрами, які задовольнять вимоги майже будь-якого користувача коштують близько п’яти тисяч гривень.

Відповіддю на питання про те, в яких випадках потрібно брати стаціонарний комп’ютер буде наступне: беріть стаціонарний комп’ютер у тому випадку, якщо ви збираєтеся грати на ньому в самі нові ігри з високою якістю графіки, працюєте вдома і у вас є обладнане робоче місце, або вам просто потрібна дуже потужна модель комп’ютера. Якщо ви працюєте з потужною графікою, вам потрібен великий або більше одного моніторів, якщо вам потрібен хороший звук, або вам потрібно робити дуже серйозні розрахунки. Очевидно, що всі ці речі ви не зможете робити в дорозі, тому вам потрібно зупинитися на виборі стаціонарного комп’ютера. Говорячи в загальному – якщо ви працюєте строго на своєму робочому місці, або вам потрібен потужний комп’ютер – ваш вибір стаціонарний комп’ютер.
Як видно з цієї статті головне при виборі ноутбука або персонального комп’ютера зрозуміти і усвідомити цілі, для яких ви робите цю купівлю, після чого проблема вибору пропаде сама собою.