Скільки термопасти наносити на процесор

76

Термопаста — це спеціальний багатокомпонентний склад з високою теплопровідністю, призначений для поліпшення перенесення тепла від процесора до радіатора. У складі термопасти використовуються частинки металів (мідь, вольфрам, срібло, цинк, алюміній), кристалів (алмази), нітриди (алюмінію, бору), а також синтетичні або мінеральні масла та інші не випаровуються рідини.

При складанні комп’ютера термопасту потрібно нанести тільки на процесор. Інші компоненти, що поставляються у вже зібраному вигляді з радіаторами і термопастою. Крім цього при проблемах з відеокартою, може виникнути необхідність нанести нову термопасту на графічний процесор. Але такі ситуації зустрічаються не часто.

У попередніх статтях ми вже розповідали про те, що таке термопаста і як її правильно наносити. У цьому ж матеріалі мова піде про те, скільки термопасти потрібно наносити на процесор для того щоб передача тепла відбувалася максимально ефективно.

Навіщо наносити термопасту на процесор

Отже, для того щоб передача тепла від процесора до радіатора була максимально ефективною потрібно нанести правильне кількість термопасти. Якщо між процесором і радіатором буде занадто багато термопасти, то передача тепла погіршиться. Теж саме відбудеться, якщо термопасти буде недостатньо. Для того щоб зрозуміти скільки саме потрібно наносити термопасту на процесор потрібно розуміти навіщо її взагалі використовують.

Справа в тому, що процесор і радіатор не ідеально рівні, на їх поверхні є мікронерівності. Якщо просто поставити радіатор на процесор, то вони будуть торкатися один одного тільки в деяких точках. Тоді як іншу площу дотику буде займати повітря, який дуже погано проводить тепло. Саме цю проблему і вирішує термопаста. Якщо перед установкою радіатора нанести її на процесор, то вона заповнить всі мікроскопічні повітряні кишені. А оскільки теплопровідність термопасти набагато вище, ніж у повітря, то і передача тепла значно поліпшується.

З описаного вище стає зрозуміло, що термопаста потрібна тільки для заповнення мікроскопічних кишень повітря. А для цього її потрібно нанести на процесор рівним шаром мінімальної товщини.

Нанесення термопасту на процесор

Для того щоб не переборщити з нанесенням термопасту на процесор краще всього класти її невеликими порціями, після чого акуратно розмазувати по всій поверхні. Почати можна з краплі термопасти розміром з горошину.

Після нанесення першої порції термопасти її потрібно акуратно розмазати по всій поверхні процесора. Постарайтеся домогтися рівномірного і рівного шару мінімальної товщини. Якщо першої порції термопасти не вистачило для покриття всього процесора, то додайте ще і знову розрівняйте.

размазывание термопасты по процессору

Після того, як весь процесор буде покритий мінімально можливим шаром термопасти, можна встановлювати кулер і збирати комп’ютер.

термопаста нанесена

Після першого включення комп’ютера не забудьте перевірити температуру процесора. Без навантаження вона не повинна перевищувати 45 градусів. Якщо температура вище, то, швидше за все, ви зробили щось не так. Можливо ви нанесли на процесор занадто багато термопасти або неправильно зафіксували радіатор на процесорі.

Як видалити з процесора стару термопасту

Якщо ви міняєте стару термопасту на нову, то перед нанесенням нової термопасти стару потрібно обов’язково видалити. При цьому видаляти стару термопасту потрібно як процесора, так і з радіатора.

Якщо стара термопаста ще волога, то її можна просто стерти за допомогою сухої серветки. Якщо ж термопаста всохла, то для її видалення можна скористатися гумкою для олівців. У самих запущених випадках засохлу термопасту можна розмочити декількома краплями спирту.