Що таке USB

166

USB (Universal Side Bus) це універсальна послідовна шина, яка використовується для підключення різноманітних цифрових пристроїв до комп’ютера. Зараз USB використовується для підключення практично всіх периферійних пристроїв, наприклад, флеш-накопичувачів, жорстких дисків, принтерів, сканерів, маніпуляторів і т. д.

Шина USB з’явилася в 1995 році і з того часу завоювала величезну популярність і стала по-справжньому універсальною. Поява шини USB дозволило замінити такі інтерфейси як PS/2, послідовний порт і паралельний порт. На даний момент, ці інтерфейси використовуються дуже рідко.

Історія розвитку

З 1995 року шина USB отримала 3 великих оновлень. Версія USB 1.0 вийшла на початку 1996 року і могла передавати дані зі швидкістю до 12 Мбіт/с, а максимальна довжина кабелю склала 5 м. Версія USB 2.0 вийшла навесні 2000 року і отримала максимальну швидкість передачі даних до 480 Мбіт/с. Саме дана версія шини USB зараз використовується повсюдно. Останнє оновлення шини USB під номером 3.0 вийшло у 2008 році. Швидкість передачі даних у даній версії склала 5 Гбіт/с. На даний момент USB 3.0 активно впроваджується виробниками комп’ютерів і набирає популярність.

Сама нова версія шини USB 3.0 отримала багато нововведень у порівнянні з USB 2.0. Для збільшення швидкості передачі даних довелося додати ще 4 провідника. З-за цього кабель USB 3.0 став значно товщі. Контакти нових провідників розташовані в роз’ємі в окремому контактному ряду. Також була збільшена сила струму з 500 мА до 900 мА. Це дозволяє забезпечувати живленням більш продуктивні пристрої. Відмінною рисою USB 3.0 є роз’єми синього кольору. Це дозволяє безпомилково відрізняти порти USB нової версії.

Что такое USB

Що таке USB: USB Type A, USB Type B

Однією з особливостей USB є різні типи роз’ємів. У першій версії USB було передбачено два типи роз’ємів: USB Type A, USB Type B Тип роз’єму USB Type A призначений для установки на стороні контролера, тобто для установки в комп’ютер. Тип роз’єму USB Type B використовується для установки в пристрій, що підключається.

Пізніше з’явилися роз’єми для підключення пристроїв з невеликими габаритами: Mini-USB і Micro-USB. Ці роз’єми використовуються в смартфонах, mp3-плеєрах і інших мобільних гаджетах.