Що таке торрент

52

В інтернеті часто можна зустріти згадки такого терміна, як «торрент». Але, далеко не всім відомо, що таке торрент, і для чого його використовують. Більш того, в залежності від контексту цей термін може означати різні поняття. У даній статті ми детально розглянемо всі значення цього слова.

BitTorrent

Почнемо з самого початку. BitTorrent (або Бітторрент) – це протокол, розроблений для обміну файлами через Інтернет. Особливістю даного протоколу є застосування принципу P2P (peer-to-peer). Завдяки використанню цього принципу дані можуть передаватися не тільки від джерела до одержувача, але і від одного одержувача до іншого. Таким чином, значно знижується навантаження на джерело даних і дані можна передати всім бажаючим значно швидше.

На практиці це відбувається так. Поширення файлу з допомогою BitTorrent відбувається по частинах. Після того, як одержувач скачав частина файла, він може почати завантажувати наступну частину файлу, при цьому одночасно передавати вже отримані частини файлу іншим бажаючим. Аналогічним чином працюють всі інші учасники мережі. Це дозволяє передати один і той же файл великій кількості користувачів з дуже великою швидкістю.

Торрент-трекер

Торрент-трекер або BitTorrent-трекер це спеціальний сервер, який координує роботу всіх учасників файлообміну по протоколу BitTorrent. З допомогою торрент-трекера окремі учасники файлообміну обмінюються даними про частинах файлів, які вони вже завантажили і можуть передати іншим користувачам. При цьому торрент-трекер не зберігає файлів, якими обмінюються користувачі, і не бере участь в обміні файлами.

Також торрент трекер зберігає і каталогизирует торрент-файли, які потрібні для того щоб почати закачування. Одним з найбільш популярних торрент трекерів в російськомовному інтернеті є rutracker.org.

Торрент-файл

Торрент-файл-це файл з розширенням .torrent. У торрент-файлі міститься інформація про файл, який розповсюджується за допомогою протоколу BitTorrent. Для того щоб закачування того чи іншого файлу вам потрібно отримати відповідний торрент-файл. По суті торрент-файл грає роль посилання на реальний файл, який ви хочете завантажити.

Торрент-клієнт

Торрент-клієнт-це програма, яка призначена для скачування файлів за допомогою протоколу BitTorrent. Одним з найпопулярніших торрент-клієнтів є програма ?torrent.

Что такое торрент: программа µTorrent

Програма ?torrent

Торрент-клієнт виконує кілька основних функцій: обмінюється інформацією з торрент-трекером, завантажує файл і передає вже викачані частини файлу іншим торрент-клієнтам (іншим користувачам, які скачують той же файл).