Що таке Thunderbolt

51

Thunderbolt (стара назва Light Peak) – це інтерфейс розроблений корпорацією Intel і представлений в 2009 році. За задумом розробників з Intel новий інтерфейс повинен замінити такі звичні і популярні інтерфейси як SCSI, USB, eSATA, FireWire і DVI. З технічної сторони інтерфейс Thunderbolt являє собою об’єднання інтерфейсів DisplayPort і PCIexpress.

На даний момент інтерфейс Thunderbolt, що дозволяє передавати дані зі швидкістю 10 Гбіт/с в двох напрямках на відстань до 3 метрів. 10 Гбіт/с це в 20 разів швидше інтерфейсу USB 2.0, в 10 разів швидше мережевого підключення Gigabit Ethernet і в 2 рази швидше нової версії інтерфейсу USB 3.0. За допомогою інтерфейсу Thunderbolt можна передати фільм з роздільною здатністю FullHD менше ніж за хвилину. У найближчі 10 років корпорація Intel планує збільшити швидкість роботи Thunderbolt до вражаючих 100 Гбіт/с. При цьому планується використовувати оптичні кабелі.

Что такое thunderbolt

Що таке Thunderbolt: схема роботи інтерфейсу

Крім величезній швидкості передачі інформації інтерфейс Thunderbolt має й інші переваги порівняно з іншими популярними інтерфейсами.

  • Підтримка зворотної сумісності зі старими стандартами. За допомогою спеціальних адаптерів до порту Thunderbolt можна підключити пристрої, призначені для роботи з інтерфейсами USB 2.0, FireWire або eSATA.
  • Інтерфейс Thunderbolt, що дозволяє передавати не тільки дані, але і відео. Завдяки цьому з його допомогою можна підключати до комп’ютера монітори з підтримкою порту Displayрort. А при використанні перехідників на DisplayPort можна підключити взагалі будь-який монітор.
  • За допомогою інтерфейсу Thunderbolt пристрій може отримати до 10 Ват електроенергії.
  • До одного порту можна підключати кілька пристроїв, для цього можна використовувати Thunderbolt хаби. Також Thunderbolt пристрою можна підключати по ланцюжку. У кожному пристрої з підтримкою інтерфейсу Thunderbolt буде відразу два порти. З допомогою одного порту ви зможете підключити пристрій до комп’ютера, а за допомогою другого порту підключити ще одне Thunderbolt-пристрій. Таким чином, можна підключати кілька пристроїв без використання хаба.
Что такое thunderbolt

Що таке Thunderbolt порт і кабель

Завдяки цим особливостям інтерфейс Thunderbolt може замінити десяток інших інтерфейсів різного призначення.