Що таке RSS і як підписатися на RSS

49

Часто користувачі, побачивши на сайті напис «Підпишись на RSS», запитують, що таке RSS і як на неї підписатися. Зараз ми максимально детально розглянемо RSS підписку, і спробуємо розібратися, для чого використовують дану технологію.

Що таке RSS

RSS-це технологія, розроблена для отримання повідомлення про нові матеріали на сайті. Зараз практично будь-який сайт підтримує експорт нових матеріалів у формат RSS.

Як правило, на сайті розміщують посилання з написом «RSS підписка». Дана посилання веде на RSS даного сайту. Також можуть використовуватися назви RSS канал RSS фід, RSS стрічка або RSS потік. Ці вирази є синонімами і все описують одне і те ж.

Навіщо потрібен RSS

Як вже було сказано RSS використовується для отримання інформації про нові з’явилися статті на сайті. Згадайте, як часто трапляється ситуація, коли ви, зустрівши цікавий сайт, додаєте його в закладки, а потім забуваєте. Технологія RSS покликана вирішити цю проблему.

Підписавшись на RSS, користувач отримує повідомлення про появу нових матеріалів на сайті. Таким чином зникає необхідність заходити на сайт для того щоб перевірити оновлення.

Більш того, підписавшись на RSS-стрічки всіх цікавих сайтів, ви будете отримувати сповіщення про всі оновлення на цих сайтах, причому це буде відбуватися в одному місці. Необхідність переглядати велику кількість сторінок зникне, достатньо зайти у ваш RSS-рідер.

Що таке RSS рідер

RSS рідер це програма або онлайн сервіс. RSS рідер використовують для читання та керування RSS стрічками.

З допомогою RSS рідера ви можете сортувати ваші підписки по папках і переглядати їх, коли вам зручно. Напевно, найбільш популярним RSS рідером, на даний момент, є онлайн сервіс Google Reader (http://www.google.com/reader/).

Як підписатися на RSS

Для того щоб підписати на RSS потрібно скопіювати адресу сторінки RSS-стрічки і вставити у ваш RSS-рідер. Сторінка RSS стрічкою може виглядати по різному, для прикладу розглянемо зовнішній вигляд RSS стрічки в браузері Mozilla Firefox.

Отже, ми перейшли по посиланню «RSS підписка» і потрапили на приблизно таку сторінку.

Что такое RSS и как подписаться на RSS

Для того щоб підписатися на RSS копіюємо адресу сторінки, на якій ми зараз знаходимося і додаємо адресу наш RSS рідер. Для прикладу покажемо, як це робиться в Google Reader.

Что такое RSS и как подписаться на RSS

Заходимо в Google Reader і тиснемо кнопку «Підписатися».

Что такое RSS и как подписаться на RSS

Після цього вставляємо адресу RSS стрічки і тиснемо на кнопку «Додати» і якщо ви зробили все правильно, ваша RSS стрічка з’явиться в розділі «підписки».

Что такое RSS и как подписаться на RSS

Крім цього, якщо ви не хочете розбиратися з RSS рідером, але є необхідність отримувати повідомлення про нові матеріали ви можете підписатися на RSS за допомогою електронної пошти. Для цього існує велика кількість різних сервісів. Для прикладу розглянемо http://www.rss2email.ru/.

Что такое RSS и как подписаться на RSS

Для того щоб підписатися на отримання RSS стрічки на пошту досить ввести адресу RSS стрічки, адресу електронної пошти і натиснути на кнопку «Додати».