Що таке MicroSD (SD) карти

115

Багато користувачів, які не мають великого досвіду роботи з портативними гаджетами, задаються питанням, що таке MicroSD.

MicroSD – один з підтипів SD карт (Secure Digital Memory Card). Дана карта являє собою носій інформації, призначений для використання в портативній техніці. Наприклад, такі пристрої, як смартфони, планшети, фотоапарати і відеокамери найчастіше оснащуються слотом для підключення SD або MicroSD карт.

Історія розвитку MicroSD

Формат SD карт був розроблений на базі старого формату MMC-карт ще в 1999 році компаніями Panasonic, SanDisk і Toshiba. Пізніше була заснована організація SD Card Association для організації зусиль щодо поліпшення і просування формату SD. Однак MicroSD карти з’явилися тільки в 2004 році, коли був представлений компанією SanDisk стандарт TransFlash. А вже в 2005 році стандарт TransFlash був офіційно затверджений асоціацією SD Card Association під назвою MicroSD.

MicroSD карти мають надкомпактні розміри (20?21,5?1,4 мм і вага 1 грам), дозволяють зберігати до 32 гігабайт даних, при цьому забезпечують більшу швидкість роботи. Пристрій з подібними характеристиками було просто приречене на величезну популярність.

Область застосування SD і MicroSD

SD карти бувають трьох типів: звичайні SD карти MiniSD і MicroSD карти

Звичайні SD карти, найчастіше застосовуються в фото і відео камерах для зберігання знятих матеріалів. У той час як MiniSD і MicroSD використовуються в більш компактних пристроях. Так, більшість сучасних мобільних телефонів, смартфонів і комунікаторів оснащуються роз’ємом для підключення MicroSD карти. У цьому випадку MicroSD карта використовується для зберігання фотографій, відео, музики та програм.

Крім використання в мобільній техніці все частіше SD карти застосовуються як носій інформації та для більш великої техніки. Наприклад, велика кількість сучасних ноутбуків і настільних комп’ютерів оснащуються пристроями під назвою кардрідер. Даний пристрій дозволяє швидко підключити карту SD або MicroSD карту (через спеціальний перехідник) до комп’ютера. Після підключення користувач може отримати доступ до карті як до звичайної флешки.