Що таке MAC-адресу

88

MAC-адреса-це унікальний ідентифікатор, який присвоюється кожному активного мережного обладнання ще на заводі. MAC-адреса є у мережевих карт комп’ютерів і ноутбуків, у роутерів, Wi-Fi модулів смартфонів і планшетів. Загалом дана адреса є у будь-якого обладнання, яке підключається до мережі. З цієї статті ви зможете дізнатися, що таке MAC-адресу, а також як його дізнатися і змінити на своєму комп’ютері.

Цей ідентифікатор складається з шести байт і використовується для позначення одержувача і відправника пакетів даних. Використання MAC адреси дозволяє точно визначити обладнання, яке має отримати кожен конкретний пакет даних і відправити цей пакет саме туди, куди потрібно.

Зверніть увагу, MAC адресу це не теж саме, що IP адреса. Щоб не плутати ці поняття почитайте про те, що таке IP-адреса в інший наше статті.

MAC адресу унікальний у глобальному масштабі. Не існує двох пристроїв з одним і тим же MAC-адресою. Така унікальність забезпечується за рахунок того, що кожен виробник мережевого устаткування має власний блок адрес, виданий йому комітетом IEEE Registration Authorit. І при виробництві обладнання виробник використовує адреси лише зі свого блоку. Такий поділ адрес між виробниками дозволяє виключити повторювані адреси, а також дозволяє визначити виробника обладнання тільки по MAC адресу.

Дізнатися MAC-адресу мережевої карти комп’ютера можна кількома способами. Наприклад, це можна зробити за допомогою командного рядка Windows. Також цю інформацію можна отримати у властивостях мережевої карти.

Для того щоб дізнатися MAC-адресу за допомогою командного рядка спочатку необхідно виконати команду CMD. Для цього натисніть комбінацію клавіш Win-R, щоб запустити вікно «Виконати». Після чого у вікні, введіть команду CMD і натисніть клавішу введення.

Тепер у вас відкрита командний рядок Windows. Тепер вам потрібно ввести команду «GETMAC».

MAC адрес в командной строке

Після введення цієї команди, ви отримаєте потрібну вам інформацію.

Незважаючи на те, що MAC-адресу видається обладнання ще на етапі виробництва, його можна змінити програмним способом. При цьому не потрібні ніякі додаткові програми або пристрою.

Для того щоб змінити MAC адресу мережевої карти, вам необхідно зайти в «Мережеві підключення». Якщо у вас Windows 7 для цього необхідно пройти по такому ланцюжку: Пуск – Панель управління – Мережа і Інтернет – Центр управління мережами і загальним доступом – Зміна параметрів адаптера.

У вікні «Мережеві підключення» потрібно натиснути правою кнопкою миші на значок вашого мережевого підключення і вибрати «Властивості».

открываем свойства сетевого подключения

У вікні, ви зможете побачити ваш MAC-адресу, для цього просто наведіть вказівник на назву вашої мережевої карти вгорі вікна. Для того щоб перейти до редагування MAC адреси натисніть на кнопку «Налаштувати».

нажимаем на кнопку Настроить

У новому вікні, яке відкриється після натискання на кнопку «Налаштувати», вам необхідно перейти на вкладку «Додатково» і вибрати пункт «Мережевий адресу». Після чого можна буде змінити MAC адресу, вписавши його в полі «Значення».

изменяем MAC адрес

Для збереження змін необхідно закрити всі вікна натисканням на кнопку «ОК».