Що таке кардрідер (card reader)

223

Кардрідери почали з’являтися в магазинах зовсім недавно. Тому багато користувачів задають питання, що таке кардрідер і для чого він призначений.

Кардрідер (картрідер, карт рідер, кард рідер, card reader) це пристрій, розроблений для зручного читання карт пам’яті на комп’ютері. Підключивши до комп’ютера кардрідер, ви зможете набагато швидше копіювати файли з фотоапаратів, відеокамер, смартфонів і іншої портативної техніки.

Щоб остаточно розібратися, що таке кардрідер, необхідно дізнатися яких типів вони бувають. Кардрідери можна умовно розділити на три категорії.

Внутрішній кардрідер (вбудований кардрідер)

Внутрішні кардрідери це досить габаритні пристрої, які призначені для установки в 2,5 і 5,25-дюймовий відсік комп’ютера. Як правило, вони підтримують всі популярні формати карт пам’яті. Подібне рішення дуже зручно, якщо ви плануєте підключати карти пам’яті тільки до стаціонарного комп’ютера.

Зовнішній кардрідер

Зовнішні кардрідери це кардрідери, які підключаються до звичайного USB порту та перебувають поза корпусу комп’ютера. Такі пристрої можна підключати як до стаціонарним ПК, так і ноутбуків. Крім цього зовнішні кардрідери мають досить компактними розмірами і можуть поміститися в сумку, що дозволяє носити їх разом з вашим ноутбуком.

Компактний кардрідер

Компактні кардрідери мають дуже компактними розмірами, це дозволяє носити їх з собою просто в кишені. Однак ці пристрої підтримують невелику кількість форматів карт пам’яті. Тому компактні кардрідери не можуть використовуватися як універсальне рішення.

Відео про кардрідерах

Сподіваюся, ця коротка стаття допомогла вам розібратися з тим, що таке кардрідер і як ним користуватися.