Що таке Гібернація в Windows 7, режим гібернації

41

Сучасні операційні системи надають величезну кількість різноманітних функцій і можливостей. Однак більша частина з них залишається невідомою для рядового користувача. Навіть якщо користувач знає, про який небудь незвичайної функції він не завжди готовий її використовувати.

Однією з таких не дуже відомих функцій є гібернація.

Що таке Гібернація

Режим гібернації це технологія, яка дозволяє «вимкнути» комп’ютер при цьому, не закриваючи відкриті програми і не втрачаючи не збережені результати роботи. Після відновлення роботи комп’ютера з режиму глибокого сну, ви можете продовжити роботу з того місця де ви закінчили. При цьому, перебуваючи в режимі сну, комп’ютер не споживає електроенергію.

Режим гібернації працює дуже просто. Коли ви її активуєте, увесь вміст оперативної пам’яті комп’ютера записується на незалежний носій, наприклад, на жорсткий диск, після чого комп’ютер вимикається. Далі він може перебувати в такому стані скільки завгодно довго. Ви навіть можете його повністю знеструмити, витягнувши вилку з розетки. Це ніяк не вплине на збереження закритої сесії.

В операційній системі Windows XP режим гібернації був відомий під назвою «Сплячий режим», але починаючи з Windows Vista, він називається просто як «глибокого сну».

Розглянемо переваги і недоліки Сну:

  • Гібернація дозволяє значно прискорити вимикання і запуск операційної системи
  • Гібернація дозволяє зменшити час, необхідний на запуск часто використовуваних програм
  • Гібернація може включатися автоматично, наприклад, якщо на ноутбуці розрядилася батарея або коли користувач закрое кришку ноутбука
  • Використання сну призводить до споживання великого обсягу пам’яті на жорсткому диску
  • Деякі старі програми можуть коректно працювати після виходу з режиму сну
  • При великих обсягах оперативної пам’яті вихід з режиму сну може займати тривалий час

Необхідно нагадати, що режим глибокого сну не можна плутати з режимом «Сон» (також його іноді називають «Сплячим режимом»). У режимі «Сон» дані не зберігаються на незалежний носій, і комп’ютер продовжує використовувати електроенергію. У разі відключення пк від електромережі всі дані, які не були збережені, будуть втрачені, а додатки, які були відкриті до переходу в режим «Сон», закриються.