Що таке Ethernet

39

Розповісти популярно про те, що таке Ethernet не просто. Якщо в двох словах, то Ethernet-це технологія побудови комп’ютерних мереж. Існує велика кількість стандартів Ethernet мереж. Вони відрізняються швидкістю передачі, типами кабелів і обладнанням.

Історія технології Ethernet тягнеться з далекого 1972 року. Саме тоді з’явилися перші версії технології Ethernet. Перші експериментальні версії Ethernet дозволяли передавати дані зі швидкістю до 3 Мбіт/с. Повноцінний Ethernet з’явився на початку 80-х років. Так, перша офіційна версія стандарту з’явилася в 1983 році. Як передавальної середовища використовувався коаксіальний кабель.

Справжнім ривком для технології став перехід до використання витої пари. Нова середовище передачі дозволила підвищити швидкість до 100 Мбіт/с. Високошвидкісна версія технології отримала назву Fast Ethernet. З приходом Fast Ethernet покращилася не тільки швидкість, але й простота і надійність мереж. Завдяки цим поліпшенням технологія Ethernet отримала величезну популярність. Зараз Ethernet контролер є в кожному комп’ютері і в більшості випадків саме він використовується для підключення до Інтернету.

Стандарти Ethernet можна розділити по швидкості передачі даних, яку вони забезпечують:

  • 10 Мбіт/с – мережа на базі коаксіального чи кабелю кручений пари, на даний момент не використовується;
  • 100 Мбіт/с (Fast Ethernet) – мережа на базі витої пари, на даний момент найбільш поширений варіант мережі Ethernet, використовується при побудові домашніх і офісних локальних мереж, а також для підключення користувачів до Інтернету.
  • 1 Гбіт/с (Gigabit Ethernet) – мережа на базі витої пари або оптоволокна. Gigabit Ethernet на кручений парі зараз підтримується більшістю сучасних контролерів, тому цей варіант мережі Ethernet також часто використовується для побудови домашніх і офісних локальних мереж. Для підключення користувачів до Інтернету використовується рідко;
  • 10 Гбіт/з – мережа на базі оптоволокна, використовується Інтернет провайдерами;

Технологія Ethernet продовжує свій розвиток. Вже розроблені нові стандарти Ethernet-мереж, які дозволять передавати дані зі швидкістю 40 і 100 Гбіт/с.