Що таке DVI

149

DVI або Digital Visual Interface це цифровий інтерфейс розроблений для передачі відео зображення від комп’ютера до монітора. Під тимчасова ЕПТ моніторів для передачі картинки від відеокарти до монітора використовувався аналоговий стандарт передачі VGA.

Але з появою LCD моніторів, які використовували тільки цифрові сигнали, з’явилася необхідність переходу на цифровий інтерфейс передачі зображення.

Для розробки нового цифрового інтерфейсу для передачі відео зображення була сформована організація Digital Display Working Group. До складу даної організації увійшли такі компанії, як Intel, Fujitsu, Compaq, Hewlett Packard, NEC, IBM і Silicon Image. Результатом роботи цієї організації стала специфікація Digital Visual Interface Revision 1.0, що вийшла у світ в 1999 році.

Оскільки у той час вважалося, що ЕПТ монітори будуть існувати ще дуже довго і нові LCD екрани ще не скоро витіснять їх з ринку, новий інтерфейс повинен передавати не тільки цифровий сигнал, але і аналоговий у стандарті VGA.

 Для вирішення цієї проблеми було розроблено кілька видів інтерфейсу DVI.

  • DVI-A —передача тільки аналогових сигналів.
  • DVI-I — передача аналогових та цифрових сигналів.
  • DVI-D — передача тільки цифрових сигналів.

Також існує два режими роботи DVI: Single link DVI (одинарний режим) і Dual link DVI (подвійний режим). Single link DVI призначений для моніторів з невеликим дозволом. Максимальна роздільна здатність, яке можна передати з допомогою Single link DVI становить 1920?1200 при 60 Гц або 1920?1080 при 75Гц. Для передачі відео зображення з великою роздільною здатністю використовується Dual link. У цьому режимі дозвіл може становити 2560?1600.

В залежності від того який вид і режим DVI інтерфейсу необхідний для підключення монітора можуть використовуватися роз’єми різних типів. На картинці нижче схематично показані всі можливі варіанти.

Зараз DVI є основним інтерфейсом для підключення моніторів до комп’ютера. Еволюційним стрибком у розвитку даного інтерфейсу стала поява HDMI, який зараз набирає все більшу популярність.