Що таке драйвер

185

Часто після покупки нового принтера, сканера або іншого пристрою, користувачі запитують, що таке драйвер. Більшість не знає, що таке драйвер, де його взяти і як встановити.

Драйвер (анг. Driver) це програма, яка відіграє роль сполучної ланки між підключеним до комп’ютера пристроєм і операційною системою. Для того щоб комп’ютер міг коректно працювати з новими пристроями необхідно встановлювати драйвери.

Драйвери потрібні практично для всіх пристроїв. Починаючи з материнської плати і відеокарти, закінчуючи такими зовнішніми пристроями принтери та сканери. Драйвер потрібен навіть для звичайної USB-флешки, він автоматично встановлюється при першому її підключенні. Саме тому при першому підключенні флешки доступ до неї з’являється лише через кілька секунд.

У сучасних операційних системах, таких як Windows 7 і Windows 8 встановлене величезна кількість різних драйверів. Завдяки цьому багато підключені пристрої цілком нормально працюють і без установки драйверів. Наприклад, вбудовані звукові і мережеві карти, як правило, відмінно працюють відразу після установки операційної системи. Але якщо у вас є можливість встановити драйвер від виробника краще скористатися цією можливістю. Установка «рідних» драйверів забезпечить стабільну роботу і дозволить отримати доступ до всіх функцій пристрою.

Основним інструментом для роботи з драйверами є «Диспетчер пристроїв». Це вбудована програма, яку можна запустити через Панель управління: Панель управління – Система і безпека – Система – Диспетчер пристроїв.

Что такое драйвер

У Диспетчері пристроїв відображається повний список всіх підключених пристроїв. Пристрої, у яких є проблеми з драйверами, позначаються жовтим знаком оклику. Як правило, таке позначення з’являється, тоді коли драйвер не встановлено взагалі або він не підходить для цього пристрою.

Что такое драйвер

Для того щоб отримати всю інформацію про пристрій і його драйверах потрібно викликати контекстне меню і вибрати пункт «Властивості». Тут можна оновити або видалити драйвер.

Де знайти і як встановити драйвер

Як правило, в комплекті з пристроєм є диск, на якому записані всі необхідні для роботи драйвера і програми. Іноді таких дисків кілька. У цьому випадку шукайте диск з написами: «Драйвер» або «Driver».

Якщо такий диск у вас є, то установка драйвера не буде для вас проблемою. Потрібно просто знайти на диску драйвер і встановити його. Процес установки драйверів нічим не відрізняється від установки звичайних програм.

У разі якщо диск втрачено, доведеться шукати драйвери в інтернеті. Краще всього відразу зайти на сайт виробника. На сайті знайдіть розділ з драйверами або скористайтеся пошуком по сайту для того, щоб знайти драйвери для вашої моделі пристрою. Будьте уважні при пошуку драйверів. Вам потрібен драйвер саме для вашого пристрою, інакше можуть виникнути проблеми при роботі.

Дуже часто користувачі не знають виробника і модель пристрою. Звичайно, для зовнішніх пристроїв завжди можна подивитися інформацію на задній кришці. Але якщо мова йде про пристрої, яке встановлено всередину корпусу, то дізнатися точну назву моделі буде не так просто.

Якщо ви потрапили саме в таку ситуацію, то у вас є два шляхи вирішення проблеми: пошук драйверів за кодом пристрою або перегляд інформації за допомогою спеціальних програм. Про ці способи ми вже розповідали в попередніх статтях.

Коли ви знайшли назва моделі пристрою далі все гранично просто. Потрібно зайти на сайт виробника і завантажити потрібний драйвер.