Що таке Bluetooth

70

Bluetooth-це технологія для бездротової передачі даних між пристроями різних типів. Зараз Bluetooth модулями оснащуються практично всі мобільні телефони. З його допомогою до мобільного телефону можна підключити гарнітуру або інший зовнішній пристрій. Також можливе з’єднання між двома мобільними телефонами для передачі даних.

Крім застосування в сфері мобільного зв’язку Bluetooth також активно використовується в настільних комп’ютерах і ноутбука. Багато моделей ноутбуків оснащуються вбудованим модулем Bluetooth. Якщо вбудованого модуля немає, можна легко встановити зовнішній модуль, який підключається до USB. За допомогою з’єднання Bluetooth можна підключати принтери, сканери та іншу зовнішню комп’ютерну техніку.

Что такое Bluetooth: USB адаптер

Що таке Bluetooth USB адаптер

Історія розвитку Bluetooth

Дана технологія вже досить стара комп’ютерними мірками. Робота над даним проектом почалася ще в 1994 році. Тоді компанія Ericsson почала розробляти Bluetooth. А в 1998 році ряд компаній, які займаються виробництвом різноманітної техніки, об’єдналися в організацію Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG). Саме ця організація досі покращує і просуває стандарт бездротового зв’язку Bluetooth. А вже у 2002 році стандарт отримав офіційний статус. Інститут IEEE і Bluetooth SIG досягли угоди, і Bluetooth став частиною стандарту під назвою IEEE 802.15.1.

З початку свого існування стандарт Bluetooth отримав безліч версій. Останньою версією є Bluetooth 4.0. Такі просунуті смартфони iPhone 4S та Samsung Galaxy S III оснащуються модулями Bluetooth 4.0. Версія Bluetooth 4.0 дозволяє обмінюватися даними на швидкості до 1 мбіт/с. На перший погляд небагато, але таке з’єднання може працювати на відстані до 100 метрів. При цьому не потрібно ніякого додаткового обладнання, тільки пристрій з модулем Bluetooth.

Что такое Bluetooth: беспроводная гарнитура

Що таке Bluetooth: бездротова гарнітура

Технічні особливості Bluetooth

Бездротовий зв’язок Bluetooth використовує ISM-діапазон (від 2,4 до 2,4835 ГГц). Даний діапазон вільний від ліцензування і використовується різними побутовими приладами.

Для підвищення стійкості до перешкод у стандарті Bluetooth використаний метод розширення спектра зі стрибкоподібною перебудовою частоти (Frequency Hopping Spread Spectrum, FHSS). Згідно з даним методом несуча частота сигналу Bluetooth змінюється 1600 разів в секунду.

При цьому використовується 79 робочих частот, кожна з шириною 1 Мгц. Послідовність перемикання між цими частотами випадкова і відома тільки передавача і приймача. Завдяки даним алгоритмом роботи кілька пар Bluetooth пристроїв можуть працювати одночасно в одному і тому ж місці, не створюючи перешкод один одному.