Що таке бенкети і сиди в Торент

50

Користувачі файлообмінних мереж BitTorrent досить часто стикаються з такими термінами як сіди і бенкети. Але, далеко не всі користувачі розуміють значення даних термінів, і тим більше як кількість сидів і бенкетів впливає на швидкість передачі даних в файлообмінної мережі BitTorrent. Зараз ми розповімо про те, що таке бенкети і сиди в торренте.

Бенкети, сіди і лічі це учасники обміну файлами

Бенкет (peer) – це учасник файлообміну. Кожен користувач, який починає завантажувати або роздавати файл на торент автоматично стає бенкетом. Таким чином, кількість пірів це загальна кількість користувачів, які скачують або роздають той чи інший торрент. Для кожного торрента (для кожної роздачі на торрент-трекері) є своє кількість пірів.

Сід (seed) – це бенкет, який має повну версію роздаваних файлів. Сідом можна стати двома способами: створити нову роздачу або завантажити роздачу і почати її роздавати. Таким чином, кожен бенкет, рано чи пізно стає сідом, після того як повністю завантажить роздачу.

Лич (Витоків) — ще одне слово, яке часто зустрічається в термінології файлообмінних мереж BitTorrent. Якщо у бенкету немає повної версії роздаваних даних, то його називають личем (Витоків). Лічі це бенкети, які скачують роздачу. Кожен ліч, рано чи пізно стає сідом, після того як повністю завантажить роздачу. У деяких випадках під терміном «Лич» розуміють недобросовісних учасників файлообміну, які після повного завантаження роздачі зупиняють роботу торрент-клієнта і не стають сидами.

Як бенкети, сіди і лічі впливають на швидкість скачування

Швидкість скачування в файлообмінної мережі BitTorrent залежить від кількості бенкетів і сидів на роздачі, а також швидкості, з якою вони можуть роздавати файли. Оскільки кожен бенкет (о) може роздавати ту частину файлів, яку він вже скачав, швидкість скачування зростає разом зі збільшенням кількості бенкетів (лічею).

Кількість доступних бенкетів і сидів, можна дізнатися, почавши закачування роздачі. Наприклад, у програмі uTorrent ця інформація відображається на вкладці «Info». Крім цього на вкладці «Вузли» ви можете побачити бенкетів, які взаємодіють з вами.

Что такое пиры и сиды в торренте

На вкладці «Вузли» можна дізнатися швидкість закачування з кожного окремо взятого бенкету і сіда, а також обсяг завантажених даних і іншу інформацію.