Що робити якщо відеокарта перегрівається

140

Відеокарта це один з найбільш потужних компонентів сучасного персонального комп’ютера. Вона споживає велику кількість енергії і виділяє тепло. Тому важливо стежити за охолодженням відеокарти і не допускати її перегріву. Інакше перегрів відеокарти може призвести до зниження продуктивності, появи артефактів на екрані комп’ютера або навіть поломки самої відеокарти.

Перегрів компонентів комп’ютера досить рідкісне явище. Тому більшість користувачів просто не знають, що робити, якщо відеокарта перегрівається. У даній статті ми розповімо про можливі причини перегріву, а також про те, що можна зробити для того, щоб виправити ситуацію.

Як дізнатися, що відеокарта перегрівається?

Перегрів будь-якого компонента комп’ютера обов’язково супроводжується зовнішніми ознаками. При перегріві відеокарти характерні такі особливості:

  • Зниження продуктивності і підвисання в іграх;
  • Поява кольорових або мерехтливих крапок і смуг на екрані;
  • Помилки в іграх, випадання текстур, мерехтливі текстури або цілі об’єкти;
  • Синій екран смерті і перезавантаження;

Якщо ви помітили подібна поведінка на вашому комп’ютері, то цілком можливо, що причина криється в перегріві відеокарти. Щоб це з’ясувати, необхідно, дізнатися точну температуру відеокарти.

Однією з найбільш простих і надійних програм для моніторингу температури є програма HWmonitor. Вона абсолютно безкоштовна і при цьому забезпечує достатньо інформації про температуру і інших характеристик комп’ютера.

Програма HWmonitor відображає температуру відеокарти і інших компонентів комп’ютера. При цьому відображається три значення: поточний, мінімальне і максимальне. Це дозволяє відстежити не тільки поточну температуру, але і максимальну температуру за час роботи програми. Це дуже зручно при тестуванні комп’ютера.

Нормальною температурою відеокарти можна вважати температуру до 55 градусів Цельсія в режимі простою, і до 80 градусів Цельсія під навантаженням. Якщо програма HWmonitor показує більш високі результати, то це означає, що ваша відеокарта перегрівається.

Отже, що робити, якщо відеокарта перегрівається?

Якщо нова, тільки що куплена відеокадру перегрівається, то це означає, що вона вимагає кращого охолодження, ніж може забезпечити ваш комп’ютерний корпус. У цьому випадку вам необхідно подбає про додатковому охолодженні. Ідеальним варіантом буде установка 120-мм кулера на бічну кришку системного блоку, таки чином, щоб він обдував нову відеокарту. Крім цього можна встановити додатковий кулер на видув повітря з корпусу.

Якщо відеокарта працювала стабільно, але раптом почала перегріватися, то, швидше за все щось сталося з її системою охолодження. Можливо, вона вийшла з ладу або просто забита пилом.

Для початку вимкніть відеокарту і акуратно видаліть пил, не розбираючи систему охолодження. Це можна зробити з допомогою пензлики для малювання і ватяних поличок. Однак багато відеокарти оснащуються досить складною і закритою системою охолодження. У цьому випадку видалити пил без розбирання буде досить складно. Якщо ви не володієте достатніми навичками, то самостійно знімати систему охолодження відеокарти занадто ризиковано. Краще знайдіть професіоналів.

Також досить часто проблеми з перегрівом виникають у відеокарт з пасивним охолодженням (відеокарти без кулера). У цьому випадку ви можете значно знизити температуру за допомогою встановлення додаткового кулера поверх радіатора відеокарти. Закріплювати такий кулер можна будь-яким зручним способом, головне щоб надійно трималася, не вібрувало і не видавало зайвих шумів.