Що нового в Windows Phone 8

61

В цьому році у компанії Microsoft багато гучних анонсів та релізів: Windows 8, Surface, а тепер і Windows Phone 8. Шанувальники молодий мобільної платформи Windows Phone 7 давно чекали офіційної інформації про нової версії і нещодавно корпорація Microsoft, нарешті, зняла покрив секретності з даної новинки.

Почнемо з кінця. Windows Phone 8 виявилася абсолютно новою системою. Вона буде побудована на тому ж ядрі що і настільна операційна система Windows 8. Що виглядає цілком логічно адже Microsoft і так довелося портувати на платформу Windows ARM (Windows RT), так чому ж не використати ці напрацювання і для Windows Phone 8. Рішення використовувати ядро настільної ОС вигідно в першу чергу розробникам програмного забезпечення. Тепер вони зможуть використовувати багато фішки з повноцінної Windows, наприклад DirectX. Також це значно спрощує портування Windows ігор. У перспективі це має стати поштовхом для появи великої кількості додатків під Windows Phone 8.

Але не обійшлося і без ложки дьогтю. Цією ложкою стала інформація про те, що існуючі пристрої на Windows Phone 7 не отримають оновлення до 8-ої версії. В тому числі і топовий смартфон Nokia Lumia 900, який тільки почав продаватися. Замість Windows Phone 8 володарі деяких старих смартфонів отримають оновлення Windows Phone 7.8, який буде частково повторювати можливості повноцінної Windows Phone 8. Тут Microsoft підклала свиню не тільки користувачам, але і компанії Nokia, у якої і так справи йдуть погано.

А тепер по порядку про інші особливості нової Windows Phone 8.

  • Windows Phone 8 буде підтримувати багатоядерні процесори. Причому в якості процесорів будуть використовуватися тільки рішення від компанії Qualcomm.
  • Дозвіл екрану смартфонів з Windows Phone 8 буде становити: 800х480 (WVGA), 1280?768 (WXGA) або 1280?720 (720p). Всі три дозволи мають схожі співвідношення сторін (15: 9 і 16: 9) тому розробникам додатків не доведеться думати про дозволи, система буде сама масштабувати інтерфейс програми.
  • Смартфони на Windows Phone 8 будуть підтримувати змінні карти пам’яті.
  • Технологія NFC зараз набирає велику популярність, користувачі Windows Phone 8 також зможуть її використовувати.
  • Інтерфейс Windows Phone 8 також зазнав деякі зміни. На стартовому екрані тепер можна розміщувати плитки відразу трьох розмірів.
  • Windows Phone 8 буде оснащуватися мобільною версією веб-браузера Internet Explorer 10. Даний браузер буде підтримувати всі ті ж функції що і повноцінна настільна версія.
  • Інтеграція з Skype. У Windows Phone 8 можна буде приймати дзвінки з Skype точно також як і звичайні дзвінки по мобільному.
  • У Windows Phone 8 буде використовуватися картографічний сервіс від компанії Nokia. Карти будуть підтримувати офлайн роботу і автомобільну навігацію.
  • Вічна проблема всіх мобільних платформ це багатозадачність. За словами розробників Windows Phone 8 реалізована повноцінна багатозадачність для запущених додатків.