Що краще Windows або Linux

88

Користувачі часто запитують, що краще Windows або Linux. Цій статті ми спробуємо розібратися які переваги і недоліки мають ці дві платформи.

Переваги та недоліки Windows і Linux

Поширеність. Windows користується величезною популярністю, що є незаперечною перевагою. Всі вміють працювати з Windows. Це означає, що у випадку проблем з операційною системою знайти допомогу буде набагато простіше.

Наявність софту. В цілому під Linux існує величезна кількість різноманітних програм на будь-який смак. Але багато вузькоспеціалізовані програми все ж не мають Linux аналогів. Або ці аналоги значно нижче за якістю. Для їх запуску таких програм під Linux доводиться використовувати різні хитрощі. Наприклад, емулятор Wine. Це створює додаткові складності для не досвідчених користувачів.

Комп’ютерні ігри. З іграми на Linux все дуже погано. Гідних ігор під цю систему практично немає, і їх поява не передбачається.

Безпека. Проблеми з безпекою операційної системи Windows вже давно стали темою анекдотів і різних приколів. Під Windows працює ціла індустрія вірусописьменників, які намагаються вкрасти ваші гроші чи просто вам нашкодити. З точки зору безпеки Linux має величезну перевагу. Якщо в питанні, що краще Windows або Linux, рівень безпеки для вас на першому місці, то Linux єдиний правильний вибір.

Ціна. Linux-це безкоштовна платформа, це відомо всім. За цим параметром Windows просто не може конкурувати.

Швидкодія. Це, звичайно, залежить від кожного конкретного дистрибутива. Але в цілому, Linux менш вимогливий і може досить швидко працювати навіть на дуже старих комп’ютерах. У той час як останні версії Windows не відрізняються економністю і споживають величезну кількість ресурсів.

Сумісність з залізом. Проблеми з драйверами під Linux далеко не рідкість. Особливо якщо ви використовуєте мало поширені пристрої.

Висновки

Отже, що краще Windows або Linux. Залежить від ваших завдань і вашої технічної підкованості. Якщо вам потрібні вузькоспеціалізовані програми, які не мають аналогів під Linux, або ви любите пограти в комп’ютерні ігри, то для вас Windows однозначно кращий вибір. З приводу Linux, перше, що хочеться сказати, це не варто його боятися. Якщо вузькоспеціалізовані програми та ігри вам не потрібні, тоді ви цілком можете спробувати використовувати Linux. Сучасні дистрибутиви, наприклад Ubuntu, дуже прості в установці і освоєнні. І якщо щось піде не так, ви завжди зможете повернутися до звичної Windows.