Що краще: планшет або ноутбук

56

Що краще: планшет або ноутбук? Саме таке питання задають багато користувачів, які планують купувати новий портативний комп’ютер. Питання може здатися дивним або навіть наївним, але, тим не менш, для багатьох він є актуальним. Тому в даній статті ми розглянемо основні переваги і недоліки планшетів і ноутбуків. А також спробуємо розібратися з питанням, що краще планшет або ноутбук в контексті конкретних моделей використання.

Планшет і ноутбук це два абсолютно різні пристрої. Тому відповідь на питання, що краще: планшет або ноутбук, залежить від вашої моделі використання.

Наприклад, якщо вам необхідно пристрій для роботи в транспорті або інших обмежених умовах, або вам потрібно пристрій для серфінгу в мережі, сидячи на дивані, то вам краще всього підійде саме планшет. Також планшет дуже зручний для швидкого отримання актуальної інформації. Для того щоб дістати його з сумки і перевірити електронну пошту вам буде потрібно не більше хвилини. У той час як з ноутбуком не все так просто, при використанні ноутбука це однозначно займе набагато більше часу.

У свою чергу ноутбуки мають ряд важливих переваг, які роблять їх незамінними для користувачів, яким завжди потрібен під рукою повноцінний комп’ютер.

Основні переваги планшетів:

  • Компактність. Планшети мають дуже компактні габарити і невелика вага. Як правило, вага планшета не перевищує 700 грам. Це вага практично недосяжний для ноутбуків. Навіть самі тонкі і легкі модулі ноутбуків важать більше кілограма. Завдяки компактним розмірам і невеликій вазі планшет зручно носити з собою, ним зручно користуватися в дорозі або в інших місцях, де у вас не було б можливості користуватися громіздким і важким ноутбуком. На відміну від ноутбуків для того щоб працювати з планшетом вам не потрібен стіл і вільне місце. Ви можете використовувати планшет практично в будь-якій ситуації.
  • Тривалий час роботи. Більшість моделей планшетів забезпечують від шести і більше годин безперервної роботи. Це ще один показник недосяжний для більшості ноутбуків.
  • Якісний екран з високою щільністю пікселів. Як правило, екрани планшетів є більш якісними і мають велику щільність пікселів, ніж екрани ноутбуків. Це дозволяє формувати більш чітку і приємну для очей картинку. Читати книги і переглядати веб-сторінки на таких екранах значно зручніше.

Основні переваги ноутбуків:

  • Повноцінна апаратна клавіатура. Працювати з офісними документами без повноцінної апаратної клавіатури практично не можливо. Тому якщо вам потрібен портативний комп’ютер для роботи з текстовими документами, презентаціями або електронними таблицями альтернативи ноутбука немає.
  • Наявність великої кількості портів введення-виведення. Наприклад, таких як VGA, HDMI, USB, мережевий порт, кардрідер.
  • Можливість зберігання великої кількості даних. Сучасні ноутбуки оснащуються SSD накопичувачами або жорсткими дисками ємністю від 200 гігабайт.
  • Можливість використовувати будь-яку настільну операційну систему. До виходу операційної системи Windows 8 планшетні комп’ютери випускалися тільки під управлінням iOS або Android. У підсумку на таких планшетах можна було запускати тільки ті програми, які призначені для цих операційних систем. Будь Windows програми були недоступними для користувачів планшетів. З появою Windows 8 і планшетів, що працюють під її управлінням, ситуація трохи покращилася. Тепер ви можете придбати планшет під управлінням операційної системи Windows 8 і запускати на ньому будь-які програми Windows. Але встановити на такий планшет Linux все ще дуже проблематично.
  • Звична модель взаємодії користувача з комп’ютером. Наявність потужного процесора, апаратної клавіатури і мишки робить досвід роботи з ноутбуком таким же, як і з повноцінним комп’ютером.

Висновки: що краще: планшет або ноутбук?

З описаних переваг можна зробити висновок, що планшет це пристрій для споживання контенту. Тобто для використання вже готових, створених кимось іншим, матеріалів. Наприклад, з допомогою планшетного комп’ютера зручно проглядати веб-сторінки, відео-ролики, читати книги, отримувати електронну пошту і т. д. Крім цього планшет практично незамінний для швидкого отримання актуальної інформації в будь-яких умовах. Так, планшет з підтримкою мобільного інтернету дозволить вам перевіряти електронну пошту або одержувати інші дані з мережі в будь-який час і в будь-якій ситуації за лічені миті.

З іншого боку ноутбук це єдиний пристрій, здатне замінити повноцінний настільний комп’ютер. За допомогою ноутбука ви зможете виконувати всі ті ж дії, що і з допомогою звичайного настільного ПК.