Рівень SAR або що таке Specific Absorption Rates

72

Сьогодні мобільними телефонами користуються все, від маленьких дітей до їхніх бабусь. Але, мало хто замислюється про можливу шкоду звичайного мобільного телефону.

Під час своєї роботи мобільний телефон неминуче випромінює електромагнітне поле. Вплив такого електромагнітного поля на організм людини майже не вивчено. Але ясно одне – хорошого в цьому мало. Тому при можливості необхідно мінімізувати вплив мобільного телефону на ваш організм.

Для визначення рівня впливу електромагнітного поля на організм людини використовують так званий SAR (Specific Absorption Rates) або питома коефіцієнт поглинання. Показник SAR визначає енергію електромагнітного поля, що виділяється всередині організму людини за одну секунду. SAR вимірюється в ватах на кілограм. Чим вище рівень SAR, тим більшу небезпеку становить для людини даний пристрій. Згідно з європейськими законами допустимим рівнем SAR є 2.0 Вт/кг У США закони ще суворіше. Тут для того, щоб мобільний телефон міг пройти сертифікацію, його рівень ВИПРОМІНЮВАННЯ не повинен перевищувати 1.6 Вт/кг.

Як дізнатися рівень SAR?

Дізнатися значення SAR можна технічних характеристик вашого мобільного телефону. Якщо там немає потрібної вам інформації, можна пошукати в Інтернеті. Наприклад, на сайті http://www.sardatabase.com/ або http://reviews.cnet.com/cell-phone-radiation-levels/. Тут зібрана інформація про рівень SAR для всіх популярних моделей мобільних телефонів.

Наприклад, для мобільних телефонів і планшетних комп’ютерів від Apple рівень SAR зазначено в таблиці нижче (інформація з сайту sardatabase.com):

Модель Рівень SAR у Вт/кг
Apple iPad 0,88
Apple iPad 2 0,76
Apple iPad 2 0,98
Apple iPhone 0,974
Apple iPhone 3G 0,878
Apple iPhone 3GS 1,1
Apple iPhone 4 0,93
Apple iPhone 4S 0,988
Apple iPhone 5 0,901

Крім цього, зверніть свою увагу на рейтинг найбільш небезпечних мобільних телефонів (інформація з сайту cnet.com):

Модель Рівень SAR у Вт/кг
BlackBerry Curve 9310 1,58
Motorola Razr HD 1,56
Motorola Droid Razr Maxx HD 1,56
BlackBerry Curve 9350 1,5
Nokia Lumia 900 1,49
Motorola Defy XT 1,48
ZTE Score M 1,45
ZTE Score 1,45
Motorola Droid Razr 1,45
Motorola Droid Razr Maxx 1,45
BlackBerry Z10 1,42
Samsung Rugby Pro 1,42
Nokia Lumia 928 1,4
Sonim XP Strike 1,39
ZTE Anthem 4G 1,39
T-Mobile Concord 1,38
Sprint Vital 1,38
Sprint Force 1,37
Motorola Atrix HD 1,34
Motorola Droid Razr M 1,3

Як зменшити вплив електромагнітного поля на організм?

Знати рівень SAR для свого мобільного телефону це добре. Але, це не означає, що ви зобов’язані миритися з його випромінюванням. Розглянемо ряд простих дій, які дозволять вам значно зменшити негативний вплив вашого телефону на організм.

На картинці: Вплив мобільного телефону на людину

Рівень SAR вимірюється на максимальній потужності передавача. У реальному використанні рівень впливу буде залежати від конкретних умов. Як правило, чим краще якість зв’язку в тій точці, де знаходиться користувач мобільного телефону, тим меншу потужність вмикає телефон.

Виходячи з цього, можна дати такі поради:

  • Тримаючи телефон біля вуха, намагайтеся не затуляти антену. У більшості сучасних телефонів антена знаходиться у верхній частині корпусу. Тому телефон слід тримати за його низ.
  • Розмовляючи усередині приміщення, по можливості, підходите до вікна. Це поліпшить зв’язок з базовою станцією і зменшить випромінювання телефону.
  • Якщо ви знаходитесь далеко від базової станції і зв’язок з вишкою дуже слабка, то намагайтеся мінімізувати час розмови. Оскільки в такій ситуації мобільний телефон буде працювати на повну потужність.
  • Робіть якомога менше дзвінків з автомобілів та іншого транспорту. Металевий корпус транспортного засобу значно погіршує зв’язок.
  • Використовувати дротову гарнітуру або гучний зв’язок, для того щоб збільшити відстань мобільного телефону від вашої голови.

Крім цього потрібно пам’ятати про те, що в момент з’єднання мобільний телефон випромінює більш потужний сигнал, ніж під час розмови. Що б уникнути цього зайвого випромінювання, при вихідному дзвінку підносите телефон до вуха тільки після з’єднання з абонентом.