Резервне копіювання даних

69

Кожен, хто активно працює з комп’ютером, ризикує втратити свої дані в результаті програмного або апаратного збою. Втрата важливих документів або архіву сімейних фотографій може створити чимало проблем.

У даній статті ми розглянемо декілька простих способів, які дозволять захистити ваші дані або звести ризик їх втрати до мінімуму.

Для того, щоб захистити дані від втрати необхідно виконувати резервне копіювання. Це можна робити вручну, з допомогою складних скриптів або з допомогою спеціалізованих програм.

Де зберігати резервні копії даних

Робити резервні копії потрібно на інший фізичний диск. У разі виходу з ладу жорсткого диска вам можуть допомогу тільки резервні копії, які знаходяться на іншому диску. При цьому не можна плутати логічні і фізичні диски (окремі жорсткі диски). Резервне копіювання потрібно виконувати на окремий жорсткий диск.

Ідеальний варіант-це використання зовнішнього жорсткого диска. В цьому випадку вам буде легше розібратися з тим, що і куди треба копіювати, для того щоб мати резервну копію. При цьому зовнішній жорсткий диск краще не тримати постійно підключеним до комп’ютера включати тільки тоді, коли потрібно виконати резервне копіювання. У цьому випадку ви знизите ризик пошкодження резервних копій в результаті вірусної атаки.

Не варто використовувати флешки і оптичні диски, пристрої для резервного копіювання. Вони дуже не надійні і можуть підвести в самий відповідальний момент.

Ще один дуже надійний спосіб зберігання резервних копій це хмарні сховища. Ці сервіси надають певний обсяг вільного місця на спеціальних серверах, доступ до яких надається через Інтернет. Найбільш популярним сервісом такого типу є Дропбокс. При реєстрації ви отримуєте 2 гб безкоштовного місця для ваших файлів. Цей обсяг можна розширити, запрошуючи в Дропбокс своїх друзів і знайомих. Також додаткове місце можна купити.

Для резервного копіювання фотографій Дропбокс не надто зручний. Для цієї задачі існують спеціалізовані сервіси. Наприклад: Flickr, Picasa, або Яндекс.фотки. Найбільш доступним з цих сервісів є Яндекс.фотки. Тут користувача ніяк не обмежують. Ви можете завантажити будь-яку кількість фотографій.