Рейтинг надійності ноутбуків

51

Вибираючи ноутбук досить важко оцінити його надійність. Кожен виробник запевняє покупців у надійності своїх моделей. У даній статті ви зможете ознайомитися з рейтингом надійності ноутбуків, складеним фахівцями з SquareTrade в кінці 2009 року.

Для того щоб оцінити надійність ноутбуків від різних компаній виробників аналітичне агентство SquareTrade провели дослідження, яке тривало цілих 3 роки. В даному дослідженні брало участь 30 тисяч нових ноутбуків, від всіх великих виробників. Протягом 3-х років для всіх обраних ноутбуків фіксувалися всі несправності і в результаті були отримані такі дані.

Найбільш надійними ноутбуками виявилися пристрою від компаній Asus і Toshiba. Під час проведення дослідження лише 15,6% відсотків ноутбуків від цих виробників мали поломки. Досить близько до них розташувалися компанії Sony, Apple, Dell. Ноутбуки цих виробників ламалися трохи частіше.

Замикають рейтинг надійності ноутбуків компанії Lenovo, Acer, Gateway і HP. Ноутбуки від цих виробників вперше 3 роки експлуатації ламалися в більш ніж 20% випадків. При цьому ноутбуки HP показали найбільший відсоток поломок – 25,6 %.

Детальний рейтинг надійності ноутбуків

Рейтинг надежности ноутбуков

Крім рейтингу компаній виробників, фахівці агентства SquareTrade отримали і ряд інших досить цікавих даних.

Ноутбуки преміум класу значно надійніше бюджетних моделей. Так серед нетбуків відсоток поломок вперше 3 роки після покупки становить 25.1%. У той час як у дорогих ноутбуків цей показник складає 18.1%. В принципі це цілком зрозумілий факт. У більш дорогих моделях використовуються більш якісні комплектуючі та матеріали корпусу. Як результат преміум ноутбуки краще витримують робочі навантаження.

Рейтинг надежности ноутбуков

В середньому, протягом трьох перших років експлуатації ламається кожен третій ноутбук. А ось ця статистика вже зовсім не радує. Виявляється ноутбук це саме ненадійне пристрій серед побутової електроніки. Важко уявити, щоб кожен третій телевізор ламався в перші три роки використання.

Рейтинг надежности ноутбуков

Але це просто сухі цифри. І в будь-якому випадку надійність кожного конкретного ноутбука багато в чому залежить від везіння і режиму його експлуатації. Тому не варто занадто реєструватися якщо у вас ноутбук від HP або іншого виробника.