Процесори Intel Core i3, i5 і i7: у чому різниця і що краще?

719

У процесі складання або покупки нового комп’ютера перед користувачами обов’язково постає питання вибору процесора. У даній статті ми розглянемо процесори Intel Core i3, i5 і i7, а також розповімо в чому різниця між цими чіпами і що краще вибрати для свого комп’ютера.

Відмінність № 1. Кількість ядер і підтримка Hyper-threading.

Мабуть, основна відмінність процесорів Intel Core i3, i5 і i7 це кількість фізичних ядер і підтримка технології Hyper-threading, яка створює за два потоку обчислень на кожне реально існуюче фізичне ядро. Створення двох потоків обчислень на кожне ядро дозволяє більш ефективно використовувати обчислювальну потужність процесорного ядра. Тому процесори з підтримкою Hyper-threading має деякий плюс в продуктивності.

Кількість ядер і підтримку технології Hyper-threading для більшості процесорів Intel Core i3, i5 і i7 можна звести до наступної таблиці.

Кількість фізичних ядерПідтримка технології Hyper-threadingКількість потоків
Intel Core i32Так4
Intel Core i54Немає4
Intel Core i74Так8

Але, з цієї таблиці є винятки. По-перше, це процесори Intel Core i7 їх лінійки «Extreme». Ці процесори можуть мати по 6 або 8 фізичних обчислювальних ядер. При цьому у них, як і у всіх процесорів Core i7, є підтримка технології Hyper-threading, а значить кількість потоків в два рази більше кількості ядер. По-друге, до винятків належать деякі мобільні процесори (процесори для ноутбуків). Так деякі мобільні процесори Intel Core i5 мають тільки 2 фізичних ядра, але при цьому мають підтримку Hyper-threading.

Також потрібно відзначити, що компанія Intel вже запланувала збільшення кількості ядер в своїх процесорах. Згідно останніх новин, процесори Intel Core i5 і i7 з архітектурою Coffee Lake, реліз яких заплановано на 2018 рік, будуть мати по 6 фізичних ядер і 12 потоків.

Тому не варто повністю довіряти наведеній таблиці. Якщо вас цікавить кількість ядер в якомусь конкретному процесорі Intel, то краще звіритися з офіційною інформацією на сайті http://ark.intel.com.

Відмінність № 2. Об’єм кеш пам’яті.

Також процесори Intel Core i3, i5 і i7 відрізняються за обсягом кеш пам’яті. Чим вище клас процесора, тим більший об’єм кеш пам’яті він отримує. Процесори Intel Core i7 отримують найбільше кеш пам’яті, Intel Core i5 трохи менше, а Intel Core i3 ще менше. Конкретні значення потрібно дивитися характеристики процесорів. Але для прикладу можна порівняти кілька процесорів з 6 покоління.

Кеш 1 рівняКеш 2 рівняКеш 3 рівня
Intel Core i7-67004 x 32 КБ4 x 256 КБ8 МБ
Intel Core i5-65004 x 32 КБ4 x 256 КБ6 МБ
Intel Core i3-61002 x 32 КБ2 x 256 КБ3 МБ

Потрібно розуміти, що зменшення об’єму кеш пам’яті пов’язано із зменшенням кількості ядер і потоків. Але, тим не менш, така відмінність є.

Відмінність № 3. Тактові частоти.

Зазвичай процесори більш високого класу випускаються з більш високими тактовими частотами. Але, тут не все так однозначно. Не рідко Intel Core i3 можуть мати більш високі частоти, ніж Intel Core i7. Для прикладу наведемо 3 процесору з лінійки 6 покоління.

Тактова частота
Intel Core i7-67003.4 GHz
Intel Core i5-65003.2 GHz
Intel Core i3-61003.7 GHz

Таким чином компанія Intel намагається підтримувати продуктивність процесорів Intel Core i3 на потрібному рівні.

Відмінність № 4. Тепловиділення.

Ще одна важлива відмінність між процесорами Intel Core i3, i5 і i7 це рівень тепловиділення. За це відповідає характеристика відома як TDP або thermal design power. Дана характеристика повідомляє, яка кількість тепла повинна відводити система охолодження процесора. Для прикладу наведемо TDP трьох процесорів Intel 6 покоління. Як видно з таблиці чим вище клас процесора, тим більше тепла він виробляє і, тим більш потужна система охолодження потрібна.

Тактова частота
Intel Core i7-670065 Вт
Intel Core i5-650065 Вт
Intel Core i3-610051 Вт

Потрібно відзначити, що TDP має тенденцію до зниження. З кожним поколінням процесорів TDP стає все нижче. Наприклад, TDP процесора Intel Core i5 2 покоління становив 95 Вт. Зараз же, як бачимо, всього 65 Вт.

Що краще Intel Core i3, i5 або i7?

Відповідь на це питання залежить від того, яка продуктивність вам потрібна. Різниця в кількості ядер, потоків, кеш пам’яті і тактових частотах створює помітну різницю у продуктивності між Core i3, i5 і i7.

  • Процесор Intel Core i3 – відмінний варіант для офісного або для бюджетного домашнього комп’ютера. При наявності відеокарти відповідного рівня, на комп’ютері з процесором Intel Core i3 цілком можна грати в комп’ютерні ігри.
  • Процесор Intel Core i5 – підійде для потужного робочого або ігрового комп’ютера. Сучасний Intel Core i5 без проблем впорається з будь-якою відеокартою, тому на комп’ютері з таким процесором можна грати в будь-які ігри на максимальних налаштуваннях.
  • Процесор Intel Core i7 – варіант для тих, хто точно знає нащо йому така продуктивність. Комп’ютер з таким процесором підійде, наприклад, для монтування відео або проведення ігрових стримов.