Пропадає жорсткий диск

195

Поломка жорсткого диска це завжди дуже серйозна проблема, оскільки є ризик втрати даних. Тому на будь-яку несправність жорсткого диска необхідно звертати максимум уваги, для того щоб вчасно зреагувати і не допустити видалення даних.

Однією з типових проблем, з якою стикаються багато користувачів, є раптове відключення жорсткого диска. У такій ситуації зазвичай кажуть, що пропадає жорсткий диск. Як правило, це проявляється у вигляді зникнення жорсткого диска з вікна «Мій комп’ютер» і всієї структури папок. У даній статті ми розглянемо ряд причин, які можуть призводити до подібних проблем.

Причина № 1. Жорсткий диск зникає з-за поганого контакту з SATA кабелем.

Найбільш поширена причина відключення жорсткого диска. Роз’єм для підключення SATA кабелю не відрізняється великою надійністю і в результаті струсів або навіть простих вібрацій може втратити контакт. Це призводить до того, що жорсткий диск зникає з вашого комп’ютера.

Вирішити дану проблему відносно просто. Для цього потрібно відкрити системний блок і перевірити підключення жорсткого диска SATA кабелів. Можливо, кабель потер ял контакт в місці підключення до материнської плати або в місці підключення до самого жест кому диску. Також необхідно перевірити підключення SATA кабелю з харчуванням.

Причина № 2. Жорсткий диск зникає з-за перегріву.

Перегрів ще одна поширена причина різноманітних проблем з комп’ютером. Для того щоб перевірити температуру жорсткого диска скористайтесь однієї зі спеціальних програм, наприклад програмою HWmonitor. За допомогою даної програми можна дізнатися температуру всіх основних компонентів комп’ютера.

Жесткий диск пропадает из-за перегрева

Типовою температурою для жорстких дисків є – 30 градусів Цельсія. Максимально допустимою – 45 градусів, все, що вище цієї відмітки це вже перегрів. У таких випадках необхідно вжити заходів для поліпшення охолодження.

Причина № 3. Жорсткий диск зникає з-за проблем з блоком живлення.

Нестабільна робота блоку живлення може призводити до відключення жорстких дисків. Найчастіше проблеми з блоком живлення супроводжуються раптовими перезавантаженнями комп’ютера.

Жесткий диск пропадает из-за проблем с блоком питания

Тому якщо ви помітили подібні симптоми варто спробувати замінити блок живлення. Можливо проблема саме в ньому.

Причина № 4. Жорсткий диск зникає з-за несправності.

Якщо ви все перевірили, але відключення жорсткого диска не припиняються, то, швидше за все причина в самому жорсткому диску. Щоб переконатися в цьому можна спробувати підключити його до іншого комп’ютера. Якщо при підключенні до комп’ютера, ви будете спостерігати такі ж проблеми, то несправний диск.

Жесткий диск пропадает из-за неисправности

У такій ситуації перше, що необхідно зробити, це подбає про даних на жорсткому диску. Спробуйте скопіювати все, що можна поки диск хоча б трохи працює.