Програми для вимірювання температури процесора і відеокарти

114

Якщо ви граєте в комп’ютерні ігри, монтуєте відео або працюєте з іншими програмами, які сильно навантажує процесор і відеокарту, то вам потрібно час від часу вимірювати їх температуру, для того щоб переконатися, що вона знаходиться в межах норми. Якщо цього не робити, то з часом процесор і відеокарта почнуть перегріватися. Найчастіше це відбувається із-за скупчилася в комп’ютері пилу, але можуть бути й інші причини, наприклад, пересохла термопаста. Зараз ми розглянемо ряд безкоштовних програм для вимірювання температури процесора і відеокарти, якими ви можете скористатися для вирішення цієї проблеми.

MSI Afterburner – це безкоштовна програма для розгону відеокарт. З її допомогою можна змінювати такі параметри відеокарти як напруга на чіп, ліміт споживання енергії, тактова частота графічного чіпа, тактова частота відеопам’яті і швидкість обертання кулерів. Але, крім цього дана програма дозволяє вимірювати температуру процесора і відеокарти прямо в комп’ютерних іграх.

Для цього потрібно зайти в налаштування програми і включити там відображення цих параметрів на екрані. Після цього потрібно просто запустити будь-яку гру і спостерігати за температурою, інформація про яку з’явиться в лівому верхньому кутку екрану.

Завантажити програму можна на офіційному сайті.

HWMonitor – це одна з кращих безкоштовних програм для вимірювання температури комп’ютера. З допомогою HWMonitor можна виміряти температуру процесора, відеокарти, жорстких дисків і материнської плати. Дану програму розробляє компанія CPUID, відома також завдяки своїй програмі CPU-Z.

HWMonitor

Крім інформації про температуру програма HWMonitor збирає всі інші дані з апаратних датчиків і відображає цю інформацію в зручному для користувача вигляді. Наприклад, крім температури, дана програма відображає інформацію про напруги, швидкості обертання кулерів та рівні навантаження.

Завантажити програму CPUID HWMonitor можна на офіційному сайті.

Core Temp – це безкоштовна програма для вимірювання температури процесора. Core Temp розроблена спеціально для вимірювання температури процесора, тому вона володіє рядом узкоспециализированых функцій. Наприклад, з допомогою Core Temp можна вивести інформацію про температуру процесора на панель завдань. Це дозволить спостерігати за температурою в процесі роботи.

Core Temp

Крім температури з допомогою Core Temp можна дізнатися напруга на процесор, споживання енергії процесором, а також всі основні характеристики процесора (модель процесора, платформа, тактова частота, кількість ядер, техпроцес і т. д.).

Завантажити програму Core Temp можна на офіційному сайті.

Speccy – це безкоштовна програма для отримання інформації про комп’ютер від компанії Piriform, більш відомої як розробник CCleaner. Програма Speccy збирає масу різноманітної інформації про вашому комп’ютері і відображає її в зручному для вивчення вигляді. Серед іншого, з допомогою Speccy можна виміряти температуру процесора і відеокарти.

Speccy

Для отримання інформації про температуру процесора потрібно відкрити розділ програми «Центральний процесор». В даному розділі буде доступна вся технічна інформація про процесорі, а в самому низу буде таблиця з температурами. Інформація про відеокарту доступна в розділі «Графічні пристрої».

Завантажити програму Piriform Speccy можна на офіційному сайті.

TechPowerUp GPU-Z – безкоштовна програма для отримання інформації про відеокарту. З її допомогою можна дізнатися всі основні технічні характеристики відеокарти, а також виміряти її температуру, дізнатися поточну частоту, рівень навантаження, швидкості обертання кулерів і т. д.

TechPowerUp GPU-Z

Для того щоб виміряти температуру відеокарти, після запуску потрібно просто перейти на вкладку «Sensors» і спостерігати за параметром «Temperature». При необхідності температуру відеокарти можна вивести в заголовок вікна GPU-Z або в LOG-файл.

Завантажити програму TechPowerUp GPU-Z можна з офіційного сайту.

Perfmonitor 2 – ще одна безкоштовна програма від компанії CPUID. Perfmonitor 2 призначений для вимірювання температури процесора, а також для збору даних про його роботу. Наприклад, за допомогою даної програми можна дізнатися навантаження на процесор, а також кількість виконаних інструкцій на кожний ват витраченої енергії.

Perfmonitor 2

При цьому Perfmonitor 2, як і програма Core Temp, вміє виводити інформацію про температуру процесора на панель завдань.

Скачати CPUID Perfmonitor 2 можна з офіційного сайту.