Програми для діагностики компютера

44

Що робити якщо комп’ютер почав працювати нестабільно? Подібне питання часто задають користувачі. Для того, щоб знайти проблему необхідні програми для діагностики комп’ютера. У даній статті ми розглянемо ряд безкоштовних програм для діагностики комп’ютера у випадку виникнення неполадок. З їх допомогою ви зможете отримати всю необхідну інформацію та вирішити проблему.

Отримання інформації про комп’ютер

 • CPU-Z – безкоштовна утиліта для перегляду технічних характеристик процесора, материнської плати, пам’яті і відеокарти. CPU-Z дозволяє дізнатися точну модель процесора, материнської плати і відеокарти, а також всі їх характеристики.
 • GPU-Z — аналог програми CPU-Z для перегляду даних про встановленої на відеокарті. GPU-Z дозволяє дізнатися точну модель відеокарти, тактові частоти відео чіпа і відео пам’яті, версію встановленого драйвера відеокарти і версію BIOS відеокарти, температуру і швидкість обертання куллера.
 • SpeedFan – програма моніторингу температури та управління куллерами. SpeedFan дозволяє в режимі реального часу відслідковувати температури компонентів комп’ютера і керувати швидкістю обертання кулерів.
 • HWMonitor – напевно, найкраща програма для моніторингу температури. HWMonitor дозволяє переглядати температуру всіх використовуваних компонентів комп’ютера. Програма регулярно оновлюється і може коректно працювати навіть з ноутбуками.

Отримання інформації про операційну систему

 • Process Explorer – програма для спостереження за запущеними програмами. Process Explorer є більш просунутою версією стандартного Диспетчера завдань Windows. Process Explorer надає користувачеві повну інформацію про кожному запущеному процесі і дозволяє швидко завершити будь-який процес.
 • Autoruns – потужна утиліта для управління автозавантаженням в операційній системі Windows. Autoruns дозволяє отримати повний список всіх програм, які завантажуються автоматично. Причому користувачеві надається можливість включати і відключати автозавантаження для будь-якої встановленої програми.

Тестування і налаштування комп’ютера

 • RivaTuner – потужна утиліта для тонкого налаштування відеокарт. RivaTuner дозволяє управляти всіма доступними параметрами встановленої відеокарти, а також виконувати її розгін.
 • Victoria – потужна програма для сервісного обслуговування та тестування жорстких дисків. Victoria надає всі необхідні інструменти для тестування жорсткого диска і аналізу його технічного стану.
 • HDDScan – програма для тестування жорстких дисків. HDDSca дозволяє провести сканування поверхні жорсткого диска на наявність пошкоджених кластерів, а також провести тестування швидкості роботи.
 • Memtest86+ — програма для тестування оперативної пам’яті комп’ютера. Використовуючи Memtest86+, ви зможете провести детальне тестування пам’яті на наявність помилок.
 • S&M – потужна програма для діагностики комп’ютера за допомогою стрес-тестування. Використовуючи утиліту S&M, ви зможете максимально навантажити комп’ютер. Це дозволяє перевірити ефективність системи охолодження і потужність блока живлення.
 • OCCT – ще одна програма для стрес-тестування комп’ютера. Програма OCCT оснащена великою кількістю налаштувань, що дозволяє виконувати тонку настройку і керувати процесом тестування.

Програми для діагностики та всебічного аналізу комп’ютера

 • PC Wizard 2008 – потужна програма для діагностики комп’ютера, а також для одержання даних про використовуваних комплектуючих, встановленої операційної системи і програмах. Також PC Wizard 2008 дозволяє проводити тестування продуктивності комп’ютера як в цілому, так і окремих його компонентів.
 • SiSoftware Sandra Lite – безкоштовна версія популярної платної програми для комплексного тестування комп’ютера. SiSoftware Sandra Lite дозволяє отримати всю інформацію про встановлених комплектуючих і провести детальне тестування комп’ютера.