Потужна ігрова відеокарта. Як вибрати?

113

Нещодавно ми вже говорили про те, як вибрати відеокарту. Зараз піде мова тільки про ігрові відеокарти. Для того щоб не помилитися з вибором потужної відеокарти необхідно трохи розібратися з основними технічними характеристиками відеокарт.

Двома основними елементами відеокарти є графічний чіп і відеопам’ять. Тому саме характеристики цих двох елементом найбільше впливають на підсумкову потужність відеокарти.

Графічний чіп (GPU, Graphics Processor Unit) це мікропроцесор який виконує всі необхідні обчислення і формує картинку, яку ми бачимо на моніторі. Даний чіп складається з декількох підсистем, кожна з яких виконує різні типи обчислень.

Для ігрової відеокарти важливо щоб графічний чіп на апаратному рівні підтримував технології DirectX і OpenGL. В характеристиках відеокарти завжди вказується, яка версія цих технологій підтримується, на даний момент найкращі ігрові відеокарти підтримують DirectX 11 і OpenGL 4.1.

Відеопам’ять це елемент відеокарти, який виконує зберігання інформації, необхідної для побудови зображення. Від швидкості роботи відеопам’яті також сильно залежить кінцева потужність відеокарти. Відеопам’ять володіє рядом важливих характеристик, які слід враховувати при виборі.

Тип пам’яті це стандарт, відповідно до якого були виготовлені чіпи пам’яті. На сьогоднішній день на ринку можна знайти відеокарти, які використовують пам’ять DDR3, GDDR3, GDDR4 і GDDR5. При виборі ігрової відеокарти необхідно враховувати, що GDDR3 краще DDR3, а GDDR4 і GDDR5 природно краще GDDR3. Ідеальним варіантом буде відеокарта з GDDR5-пам’яттю.

Частота пам’яті це один з параметрів, який впливає на швидкість обміну даними між графічним чіпом і пам’яттю. Чим вище частота, тим краще.

Ширина шини пам’яті це кількість біт, які можуть бути передані за один раз. Сучасні ігрові відеокарти оснащуються шиною 128, 192, 256, 384, 512 і навіть 768 біт. Чим ширша шина пам’яті, тим більше інформації може бути передрано навіть при більш низькій частоті.

Обсяг відеопам’яті це характеристика, на яку найбільше акцентують увагу в рекламі. Однак її важливо трохи переоцінена. У загальному випадку, чим більше відеопам’яті, тим краще, однак, не завжди. Іноді відеокарти з збільшеним об’ємом пам’яті не дають відчутного приросту потужності. Тому не варто ганятися за відеокартами з максимальним об’ємом пам’яті.

Охолодження. Хороша ігрова відеокарта повинна оснащуватися ефективною системою охолодження. Відеокарти з пасивним охолодженням (без кулера) абсолютно точно вам не підходять. З іншого боку не варто забувати про рівень шуму. Відеокарти з двома кулерами шумлять значно сильніше.

Відеовиходи. Сучасні ігрові відеокарти оснащуються цифровим роз’ємом DVI. Тому якщо у вас старий монітор перед покупкою необхідно перевірити наявність на ньому такого ж роз’єму.

На даний момент найбільш популярними ігровими відеокартами є:

  • MSI PCI-Ex N560GTX Twin Frozr II/OC 1024MB GDDR5 (256bit) (870/4080) (2 x DVI, mini HDMI) (N560GTX Twin Frozr II/OC)
  • Gigabyte PCI-Ex Radeon HD6850 1024MB GDDR5 (256bit) (820/4200) (2xDVI, HDMI, DisplayPort) (GV-R685OC-1GD)
  • Asus PCI-Ex GeForce GTX 560 1024MB DDR5 (256bit) (850/4200) (2 x DVI, HDMI) (ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5)

Ці відеокарти володіють оптимальними характеристиками і цілком демократичною ціною.

Бонусне відео. Встановлення відеокарти.