Помилка No bootable device insert boot disk and press any key

222

Не рідко при спробі включити комп’ютер користувачі отримують помилку «No bootable device insert boot disk and press any key». Ця помилка з’являється при включенні і не дає завантажити операційну систему. Якщо перевести це повідомлення на російську мову, то стає зрозуміло, в чому може бути проблема. Звучить це приблизно так: Немає завантажувального пристрою, вставте завантажувальний диск і натисніть будь-яку клавішу.

У даній статті ми розглянемо ряд проблем, які можуть призводити до виникнення цієї помилки, а також коротко розповімо про те, як їх можна вирішити.

Проблема № 1. Комп’ютер запускається з флешки.

Якщо ви отримуєте помилку «No bootable device insert boot disk and press any key», то перше, що потрібно зробити, це відключити від комп’ютера всі флешки (а також карти пам’яті і зовнішні жорсткі диски) і перезавантажити комп’ютер. Можливо, комп’ютер намагається завантажитися з одного з зовнішніх накопичувачів і, не виявляючи на нього операційної системи, повідомляє вам про помилку. У цьому випадку після відключення зовнішніх накопичувачів і перезавантаження все повинно запрацювати.

Проблема № 2. Комп’ютер завантажується з іншого диска.

Якщо на вашому комп’ютері встановлено кілька жорстких дисків, то причиною виникнення помилки «No bootable device insert boot disk and press any key» можуть бути неправильні налаштування BIOS. Якщо в BIOS в якості завантажувального вказано не той жорсткий диск, на якому встановлена операційна системи, то комп’ютер не буде завантажуватися, повідомляючи вам про помилку. Щоб виправити цю проблему необхідно зайти в налаштування BIOS і змінити пріоритет жорстких дисків таким чином, щоб завантаження відбувалася з потрібного диска.

Проблема № 3. Жорсткий диск не підключений.

Якщо під час спроби змінити пріоритет жорстких дисків в BIOS ви не знайшли в списку потрібного вам накопичувача, то у вас проблеми з підключенням жорсткого диска до комп’ютера. Перевірте, наскільки надійно підключені SATA кабелі до материнської плати і вашому жорсткому диску. Можливо, вони трохи відійшли і в місці підключення загубився контакт. Також непотрібно виключати поломку накопичувача.

Проблема № 4. Батарейка на материнській платі розрядилася.

Якщо при вимиканні живлення на комп’ютері скидається час, то це означає, що батарея на материнській платі розрядилася. Замініть батарейку і цілком імовірно, що проблема з помилкою «No bootable device insert boot disk and press any key» буде вирішена.

Проблема № 5. Пошкоджений завантажувач.

Ще один можливий варіант, це пошкоджений завантажувач. Якщо BIOS не може виявити завантажувач на жорсткому диску, то система може повідомляти про помилку «No bootable device insert boot disk and press any key».

Для того щоб відновити завантажувач потрібно завантажити комп’ютер із завантажувального диска з тією версією Windows, яка у вас встановлена. Після цього відкрити режим «Відновлення системи» і запустити «Командний рядок». Тут потрібно виконати команди для відновлення завантажувача. Для Windows 7 це команди «команду bootrec /fixmbr» і «команду bootrec /fixboot».