Помилка Cpu fan error

46

Нерідко зібравши новий комп’ютер, нерідко користувачі стикаються з тим, що після включення комп’ютер пищить і виводить повідомлення Cpu fan error Press F1. Крім цього помилка Cpu fan error може виникати і на комп’ютерах, які працюють вже довгий час. У даній статті ми розглянемо основні причини, які можуть призводити до цієї помилки, а також підкажемо, як її вирішити.

Cpu fan error – це проблема з кулером на процесорі. Якщо у вас виникла така помилка, то вам потрібно зосередитися на пошуку несправностей пов’язаних з кулером процесора. Нижче ми наведемо кілька можливих сценаріїв.

Кулер не може вільно обертатися. Найбільш часта причина виникнення помилки Cpu fan error це блокування кулера. Кулер може блокуватися проводом, забилася пилом, або будь-яким іншим предметом, який потрапив всередину корпусу комп’ютера. Нерідко до блокування кулера призводить кабель живлення кулера, інші кабелі (якщо вони вільно бовтаються в системному блоці) також можуть заважати кулеру.

Для того щоб перевірити чи не блокує кабель обертання кулера, вам необхідний зняти бічну кришку системного блоку і включити комп’ютер. Поспостерігайте за кулером процесора під час роботи комп’ютера. Зверніть увагу на кабель живлення кулера, а також інші кабелі усередині системного блоку. Якщо щось блокує роботу кулера або не дає йому обертатися на повну потужність, то вимкніть комп’ютер і зафіксуйте кабелі усередині системного блоку таким чином, щоб цього не відбувалося.

Кулер не підключений до материнської плати безпосередньо. Якщо ви підключаєте кулер процесора через якісь перехідники, то не варто дивуватися, якщо при включенні комп’ютера ви будете бачити повідомлення Cpu fan error Press F1.

Нерідкі випадки, коли кулер процесора підключають до спеціальної інформаційної панелі в передній частині системного блоку. Така панель виводить інформацію про швидкості обертання кулера і інших параметрів роботи комп’ютера. При такому підключенні можливі найрізноманітніші проблеми, і помилка Cpu fan error у тому числі.

Кулер підключений не до того гнізда на материнській платі. На сучасних материнських платах є кілька роз’ємів для підключення кулера. Наприклад, роз’єм для підключення вентилятора на корпусі системного блоку може називатися Chassis Fan, а роз’єм для підключення процесорного кулера Power Fan Speed. Якщо переплутати ці роз’єми, то комп’ютер може повідомити про помилку Cpu fan error.

Щоб виключити цю можливість уважно вивчіть материнську плату та інструкцію до неї. Переконайтеся, що ви підключили кулер процесора до потрібного роз’єму.

Кулер не справний. Несправність кулер досить рідкісне явище, але, тим не менш, не варто повністю виключати цей варіант. Якщо ви все перепробували, але позбавитися від помилки Cpu fan error не виходить, то вам варто сходити в магазин і придбати новий кулер.

Якщо нічого не допомагає. Як тимчасове рішення проблеми, ви можете відключити дану помилку в BIOS. Для цього знайдіть у налаштуваннях функції управління кулером процесора і відключіть їх.

настройки BIOS

Також можна вимкнути очікування натискання на кнопку F1. У цьому випадку будуть ігноруватися всі подібні помилки.

настройки BIOS

Необхідно відзначити, що відключати повідомлення в BIOS варто тільки на короткий час, так як несправність кулера несе потенційну загрозу процесору.