Планшети на Windows 8

103

Буквально днями корпорація Microsoft провела захід, на якому офіційно представила операційну систему Windows 8. Одна з головних особливостей даної операційної системи новий інтерфейс створений для того, щоб підвищити зручність роботи з планшетами. Тому саме час поговорити про планшети на Windows 8. У даній статті ми розглянемо існуючі на даний момент планшети на Windows 8, а також їх особливості і відмінності від планшетів на базі інших операційних систем.

Архітектура планшетів на Windows 8

Перше, що потрібно зрозуміти, це те, що планшети на Windows 8 бувають двох типів:

  • планшети на базі архітектури x86 – оснащуються звичайною версією операційної системи Windows 8.
  • планшети на базі архітектури ARM – оснащуються спеціальною версією операційної системи Windows 8 під назвою Windows RT.

Планшеты на Windows 8

Windows 8 планшетів на базі архітектури x86 (процесори Intel).

Архітектура x86 це звичайна архітектура, яка використовується в усіх сучасних персональних комп’ютерах (настільні комп’ютери і ноутбуки). Планшети, побудовані на базі x86, оснащуються звичайними мобільними процесорами від компанії Intel. Це можуть бути процесори Core i3, Core i5, Core i7 або Atom.

Переваги Windows 8 планшетів на базі архітектури x86.

Планшети на базі архітектури x86 будуть оснащуватися звичайної редакцією операційної системи Windows 8, такої ж яка буде встановлюватися на звичайні настільні комп’ютери і ноутбуки. Таким чином, купуючи планшет з архітектурою x86, ви отримуєте звичайний комп’ютер у форм-факторі планшета. Будь-які програми, які підходять для настільних комп’ютерів з Windows, будуть працювати і на цих планшетах. Це величезна перевага, але є і недоліки.

Недоліки Windows 8 планшетів на базі архітектури x86.

Архітектура x86 споживає багато електроенергії. Це означає, що при інших рівних планшет на базі x86 буде менше працювати від акумулятора і виділяти більше тепла. Більшість планшетів на Windows 8 x86 оснащуються активним охолодженням, тобто обертовим кулером. А це значить, що вони ще й будуть трохи шуміти.

Windows 8 планшетів на базі архітектури ARM.

Архітектура це більш нова архітектура, яка зараз використовується в телефонах, смартфонах, планшетах і інших портативних пристроях. Практично будь-який сучасний смартфон або планшет гарантовано працює на базі архітектури ARM.

Переваги Windows 8 планшетів на базі архітектури ARM.

З точки зору кінцевого користувача, архітектура ARM має тільки одну велику перевагу: вона споживає менше енергії і виділяє менше тепла. Пристрої на базі архітектури ARM можуть працювати від акумулятора значно довше, ніж пристрої на базі x86. Крім цього пристроїв на базі ARM не потрібно активне охолодження, а значить, такі пристрої працюю абсолютно беззвучно.

Недоліки Windows 8 планшетів на базі архітектури ARM.

З точки зору користувача Windows 8 планшета, недоліком ARM є її несумісність з x86. Для планшетів на базі ARM використовується спеціальна версія операційної системи Windows під назвою Windows RT. Операційна система Windows RT не сумісна з програмами, написаними для звичайної версії Windows. Це означає, що на планшеті з архітектурою ARM (і операційною системою Windows RT) ви не зможете запускати ніякі програми, написані для звичайної версії Windows 8 і попередніх версій Windows.

Яскравий приклад планшетів на Windows 8 з різною архітектурою – планшети Surface від Microsoft. Компанія пропонує два планшета:

  • Surface з Windows RT – планшет на базі архітектури ARM з операційною системою Windows RT. Вже поступив в продаж за ціною 499 доларів;
  • Surface з Windows 8 Pro – планшет на базі класичної архітектури x86 з операційною системою Windows 8 Pro.

Windows 8 планшетів з архітектурою ARM ідеальної підійдуть для розваг: перегляду відео, серфінгу в Інтернеті і ігор викачаних з офіційного магазину Microsoft. Оскільки такі планшети не будуть підтримувати старі програми для Windows навряд чи їх можна розглядати як інструмент для роботи.

Windows 8 планшетів з архітектурою x86 це вже, по суті, повноцінні комп’ютери. На таких планшетах можна запускати будь-які програми Windows і використовувати їх в якості робочого інструменту.

Форм-фактори планшетів на Windows 8

Останнім часом на ринку вже з’являлися планшети, виконані в незвичайних форм-факторах. Наприклад, Asus Transformer на базі операційної системи Android. Але з появою Windows 8 практично всі компанії виробники планшетів представили свої незвичайні рішення.

Класичний планшет.

Класичним планшетом можна вважати пристрій, який можна використовувати тільки в якості планшета, без можливості трансформуватися в якусь подобу ноутбука. Якщо ви вибираєте простий і надійний планшет, в першу варто звернути увагу саме на такі пристрої. До цього форм-фактору можна віднести, наприклад, планшет HP ElitePad 900.

Планшеты на Windows 8

HP ElitePad 900

Планшет + Клавіатура док.

Вперше цей форм-фактор використовувала компанія Asus у своєму планшеті-трасформере Asus Transformer. Планшети в даному форм-факторі оснащуються додатковою клавіатурою, в якій розміщується акумулятор і інші компоненти, характерні для ноутбуків. Таким чином, підключивши клавіатурний блок до планшета, користувач отримує практично повноцінний ноутбук. Яскравий приклад планшета з таким форм-фактором: представлений нещодавно Windows 8 планшет під назвою Asus Transformer Book.

Планшеты на Windows 8

Asus Transformer Book

Планшет-слайдер.

Ще один дуже незвичайний форм-фактор для планшетів на Windows 8. Планшети в даному форм-факторі побудовані таким чином, можуть трансформуватися в ноутбук буквально одним рухом.

Одним з найбільш просунутих планшетів у форм-факторі слайдера є Sony VAIO Duo 11. Цей пристрій оснащено всім, що потрібно для того щоб працювати з ним як з повноцінним ноутбуком.

Планшеты на Windows 8

Sony VAIO Duo 11

Ноутбуки трансформери.

Ноутбуки трансформери не можна називати планшетами в повному значенні цього слова. Скоріше це ноутбуки, із можливістю трансформації в планшет. Напевно, найцікавішим рішенням серед ноутбуків трансформерів є рішення від компанії Lenovo. Ноутбук Lenovo Yoga дозволяє користувачеві перевертати екран на нижню сторону пристрою. Таким чином, ноутбук перетворюється на планшет.

Планшеты на Windows 8

Lenovo Yoga