Перекинувся екран на вашому компютері або ноутбуці

98

В операційній системі Windows передбачена функція перевороту зображення, яке виводиться на екран комп’ютера або ноутбука. Така функція необхідна для систем з декількома моніторами. Крім цього поворотом екрану часто користуються професійні дизайнери і фотографи.

Але, якщо екран перекинувся випадково, то цю проблему потрібно виправляти негайно. Оскільки працювати в такому режимі неможливо.

Як перевернути екран комп’ютера або ноутбука в Windows 7

Якщо ви користуєтеся операційною системою Windows 7, то для того, щоб виправити проблему з перевернутим екраном вам потрібно натиснути правою кнопкою миші по робочому столі і в меню вибрати пункт «Дозвіл екрану».

В результаті перед вами з’явиться вікно з настройками екрану. Тут можна вибрати потрібний дозвіл, налаштувати підключення декількох моніторів і багато іншого. Серед іншого тут можна перевернути зображення на екрані комп’ютера або ноутбука. Для цього потрібно відкрити список, що випадає «Орієнтація» і вибрати відповідну орієнтацію картинки. Якщо ваш монітор встановлений горизонтально і не перевернуть на 180 градусів, то вам підійде орієнтація Альбомна».

ориентация Альбомная

Після вибору відповідної орієнтації натисніть на кнопку «Застосувати» і підтвердіть збереження налаштувань.

Як перевернути екран комп’ютера або ноутбука в Windows 10

В операційній системі Windows 10 проблема з переворотом зображення на екрані комп’ютера або ноутбука вирішується схожим способом. Спочатку потрібно натиснути правою кнопкою миші по порожньому простору робочого столу і в контекстному меню вибрати пункт «Налаштування екрану».

пункт Параметры экрана

Після цього відкриється вікно «Параметри» в розділі «Система – Екран». Тут будуть відображатися основні налаштування екрану. Якщо вам потрібно виправити проблему з переворотом екрану, то відкрийте меню, що випадає «Орієнтація» і виберіть відповідний варіант. Як вже було сказано вище, для стандартно встановленого монітора підійде орієнтація Альбомна».

выпадающее меню Ориентация

Після перевороту екрану у відповідне положення потрібно підтвердити збереження налаштувань.

Як перевернути екран комп’ютера або ноутбука через драйвер відеокарти

Також ви можете перевернути екран комп’ютера або ноутбука в нормальне положення за допомогою драйверів відеокарти. Для цього спочатку потрібно відкрити панель керування налаштуваннями відеокарти.

В більшості випадків це робиться через контекстне меню на робочому столі. Клікніть правою кнопкою миші по робочому столу і виберіть «Панель управління NVIDIA» (якщо у вас відеокарта від NVIDIA) або «Catalyst Control Center» (Якщо у вас відеокарта від AMD) або «Intel Graphics Settings» (Якщо у вас інтегрована графіка Intel).

контекстное меню на рабочем столе

Далі потрібно переглянути налаштування, доступні в панелі управління відеокартою, і знайти там функцію, відповідальну за переворот екрану. У разі відеокарти NVIDIA потрібно відкрити розділ налаштувань «Дисплей – Поворот дисплея».

Дисплей – Поворот дисплея

У разі відеокарти AMD потрібно відкрити розділ налаштувань «Загальні завдання дисплея – Повернути робочий стіл».

Общие задачи дисплея – Повернуть рабочий стол

А в разі інтегрованої графіки Intel потрібно відкрити розділ «Display».

раздел Display

Після перевороту зображення на екрані не забудьте зберегти налаштування.