Папка Prefetch

62

Питання та спори про папці Prefetch не рідкість. Багато запитують, навіщо потрібна папка Prefetch, і чи можна видаляти її вміст. У даній статті ми спробуємо розібратися, як операційна система Windows використовує теку Prefetch.

Що таке папка Prefetch

Папка Prefetch розташована в системній папці Windows і використовується для прискорення завантаження операційної системи і запуску програм. При запуску комп’ютера Windows відстежує процес завантаження. Після цього отримана інформація зберігається на жорсткому диску в папці Prefetch. При наступному запуску ця інформація використовується для прискорення завантаження операційної системи. Теж саме відбувається і при запуску будь-якої програми.

Ця папка є папки з тимчасовими файлами і видалення її вмісту не призведе до якихось, наслідків. При наступному завантаженні комп’ютера Windows заповнить папку новими актуальними даними про завантаження операційної системи і програм.

Існує міф, що в папці Prefetch накопичується застаріла і не актуальна інформація. Тому для прискорення завантаження Windows рекомендується час від часу очищати дану папку Prefetch. Насправді очищення папки Prefetch не прискорює завантаження операційної системи. Більш того, це, навпаки, призводить до зниження швидкість завантаження.

Управління функцією Prefetch

Користувач може відключити функцію Prefetch або змінити логіку її роботи. Для цього необхідно запустити редактор реєстру (Win+R – regedit) і знайти ключ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management \ PrefetchParameters».

Даний параметр може приймати такі значення:

  • 0x00000000 — повне відключення функції
  • 0x00000001 — функція Prefetch буде працювати тільки для прискорення запуску додатків
  • 0x00000002 — функція Prefetch буде працювати тільки для прискорення завантаження операційної системи
  • 0x00000003 — функція Prefetch буде працювати в повному обсязі