Онлайн перевірка файлу на віруси

127

Нерідко трапляється так, що до вас потрапляє дуже підозрілий файл, який не визначається антивірусом як небезпечний. Що робити в такій ситуації? Як переконатися на 100 відсотків у тому, що файл дійсно не містить шкідливих програм? У такій ситуації дуже допомагає перевірка файлу на віруси онлайн, за допомогою спеціальних сервісів. В даному матеріалі ми розглянемо ряд популярних онлайн сервісів, які дозволяють перевірити файл і переконатися в його безпеці.

VirusTotal

Коли говорять про сервіси для перевірки файлів на віруси в режимі онлайн, то зазвичай починають з сервісу VirusTotal.com. І це не дивно, даний сервіс є найбільш популярним і найбільш потужним сервісом такого роду.

За допомогою VirusTotal.com можна перевіряти посилання та файли на наявність вірусів, троянів, мережевих черв’яків і інших підозрілих або потенційно небезпечних об’єктів.

Особливості сервісу VirusTotal.com:

 • Детальна онлайн перевірка файлу на віруси з використанням безлічі антивірусів з останніми антивірусними базами;
 • Максимальний розмір перевіряється файл становить 64 Мб;
 • Можливість перевіряти не тільки файли з комп’ютера користувача, але і файли розміщені на інших сайтах;
 • Наявність безлічі додаткових функцій. Наприклад, перевірка файлів по електронній пошті, Public API для інтеграції з іншими сервісами і програмами, розширення для браузера, мобільні додатки і т. д.

Перейти на сайт https://www.virustotal.com/.

VirScan

Таким сервісом для онлайн перевірки файлів на віруси є сервіс VirScan.org. Як і VirusTotal.com даний сервіс дозволяє шукати віруси та інші шкідливі програми всередині файлів, але VirScan.org не уміє перевіряти на віруси посилання на інші сайти. Крім цього VirScan.org значно повільніше VirusTotal.com.

онлайн проверка на вирусы с помощью VirusTotal.com

Особливості сервісу VirScan.org:

 • Перевірка файлів на віруси і шкідливі програми;
 • Максимальний розмір перевіряється файлу 20 Мб;
 • Сервіс уміє перевіряти на віруси Rar і Zip архіви. При цьому кількість файлів всередині архіву не повинно перевищувати 20 штук;
 • Сервіс може перевіряти зашифровані архіви. Пароль на архіви повинен бути «infected» або «virus». Зашифровані архіви з іншими паролями не перевіряються;

Перейти на сайт http://virscan.org/.

Jotti

Сканер Jotti це ще один онлайн сервіс для перевірки файлів на віруси. Сервіс має не надто приємним дизайном, але при цьому непогано виконує свої функції.

проверка файла на вирусы с помощью Jotti

Особливості сервісу Jotti:

 • Сервіс перевіряє файли на віруси і інші шкідливі програми;
 • Максимальний розмір файлу складає 25 Мб;
 • Для перевірки використовуються антивірусні сканери для операційної системи Linux;

Перейти на сайт http://virusscan.jotti.org/ru.

Треба зазначити, що, незважаючи на те, що дані сервіси виконують перевірку файлів на віруси їх не можна розглядати як альтернативу повноцінним антивірусам.