Ноутбук планшет

44

Планшети наробили чимало шуму на ринку комп’ютерів. Багато покупців, які раніше просто купували черговий комп’ютер, тепер віддають перевагу планшетам або шукають ноутбук і планшет в одному корпусі. З-за цього вже протягом тривалого часу продажу класичних ПК стабільно знижуються.

Ноутбук-планшет або так званий трансформер це пристрій, який поєднує в собі як можливості звичайного ноутбука, так і можливості планшета. Ноутбуки планшети купують ті, кому потрібен повноцінний ноутбук з клавіатурою, портами USB і іншими типовими можливостями ноутбука, але при цьому покупець хоче мати можливість використовувати пристрій і як планшет. Такі пристрої є компромісом між простотою і мобільністю планшета і потужністю повноцінного ноутбука.

Для користувачів, які шукають ноутбук і планшет в одному пристрої важливо, щоб цей комп’ютер в першу чергу справлявся з обов’язками ноутбука. Тому ноутбук планшет повинен відповідати таким вимогам:

  • пристрій має бути побудовано на базі класичного X86 процесора. Інакше на цьому пристрої буде неможливо використовувати звичні операційні системи, і запускати програмне забезпечення;
  • пристрій повинне оснащуватися клавіатурою, портами USB і іншими можливостями класичного ноутбука;

Ще однією дуже важливою характеристикою для будь-якого ноутбука-планшета є спосіб трансформації. Зараз існують моделі, які використовують абсолютно різні принципи трансформації пристрою з ноутбука в планшет. Усі вони має свої переваги і недоліки. Далі ми розглянемо ряд конкретних моделей, які використовують різні способи трансформації.

Вибираємо ноутбук-планшет

DELL LATITUDE XT3 – ноутбук трасформер, який використовує класичний спосіб трансформації в планшет. Він оснащений екраном, який може обертатися навколо вертикальної осі. Таким чином, для того щоб перетворити даний ноутбук в планшет користувачеві необхідно розгорнути екран іншою стороною і покласти його на клавіатуру.

Апаратна начинка ноутбука-планшета DELL LATITUDE XT3 також на рівні. Він оснащується процесором Core i5 з тактовою частотою 2500 МГц, екраном з діагоналлю 13.3 дюйма і роздільною здатністю 1366?768, 4 гб оперативної пам’яті і SSD накопичувачем на 128 гб.

Єдиним недоліком пристрою можна вважати його габарити. Його товщина в складеному стані перевищує 3 сантиметри.

Lenovo IdeaPad Yoga 13 – ультрабук-трансформер. Даний пристрій може працювати як ноутбук або як планшет. Для трансформації в планшет використовується дуже простий принцип. Екран ноутбука просто перегинається на зворотну сторону пристрою, після чого з ним можна працювати в режимі планшетного комп’ютера.

Ноутбук планшет Lenovo IdeaPad Yoga 13

Апаратна начинка ноутбука-планшета Lenovo IdeaPad Yoga 13 складається з процесора Core i5 з тактовою частотою 1700 МГц, 4 гб оперативної пам’яті, 13,3 дюймового екрану з роздільною здатністю 1600?900 і SSD накопичувача місткістю 128 гб.

ASUS TAICHI 21 – ще один ультрабук з дуже оригінальним способом трансформації з ноутбука в планшет. Дане пристрій оснащений відразу двома екранами, які розміщені на обох сторонах верхній частині ноутбука. Таким чином, коли ноутбук відкритий, працює перший екран, а коли користувач закриває пристрій, починає працювати другий екран і ASUS TAICHI 21 переходить в режим планшета. Такий спосіб трансформації простий і дуже надійний. Немає ризику, що з часом механізм трансформації зламається.

Ноутбук планшет ASUS TAICHI 21

Технічні характеристики даного ноутбука-планшета також знаходяться гідному рівні. ASUS TAICHI 21 оснащується процесором Core i5 з тактовою частотою 1700 МГц, 4 гб оперативної пам’яті, двома екранами з діагоналлю 11.6 дюймів і роздільною здатністю 1920?1080, для зберігання даних передбачений SSD накопичувач ємністю 128 гб.

DELL XPS 12 – ще один трансформований ноутбук-планшет від компанії DELL. У цій моделі компанія DELL використовувала більш інноваційний спосіб трансформації. Екран пристрою закріплений у спеціальній рамці, всередині якої він може обертатися на 180 градусів. Таким чином, для того щоб перетворити даний гаджет в планшет користувачеві потрібно провернути екран і покласти його на клавіатуру.

Ноутбук планшет DELL XPS 12

Технічні характеристики DELL XPS 12: процесор Core i5 з частотою 1700 МГц, 8 гб оперативної пам’яті, 12.5-дюймовий екран з роздільною здатністю 1920?1080, 256 гб SSD накопичувачі.

Sony Vaio Duo 11 – останній пристрій, яке ми розглянемо. Цей гаджет можна назвати повноцінним ноутбуком, однак він може зацікавити багатьох користувачів. Sony Vaio Duo 11 це швидше планшет, який може трансформуватися в ноутбук, ніж навпаки. У Sony Vaio Duo 11 використовується спосіб трансформації, який відомий як слайдер. Для того щоб відкрити клавіатуру користувачеві необхідно зрушити екран.

Ноутбук планшет Sony Vaio Duo 11

Конкретні характеристики залежать від модифікації. У самій топововой модифікації Sony Vaio Duo 11 оснащується процесором Core i7 з частотою 2 ГГц, 8 гб оперативної пам’яті, 11.6-дюймовим екраном з роздільною здатністю 1920 x 1080 і SSD накопичувачем на 512 гб.