Ноутбук перегрівається і вимикається: що робити?

35

Ноутбук – це той же комп’ютер тільки в компактному корпусі. І точно також як у звичайному комп’ютері, компоненти ноутбука нагріваються і їх треба охолоджувати. І якщо у нових ноутбуків з цим немає проблем, то для старих моделей охолодження стає реальною проблемою. З часом система охолодження ноутбука перестає справлятися з нагріванням компонентів і ноутбук починає вимикатися. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то цей матеріал повинен вам допомогти. Тут ви дізнаєтеся, що можна зробити якщо ноутбук перегрівається і вимикається сам по собі.

Пил в системі охолодження ноутбука

Головною причиною перегріву ноутбука є пил в системі охолодження. Справа в тому, що для охолодження гарячих компонентів ноутбук засмоктує повітря з зовнішнього середовища і проганяє його через радіатор всередині корпусу. Радіатор віддає тепло, після чого вже нагріте повітря викидається з ноутбука.

Дана схема охолодження відмінно працює, але вона призводить до накопичення пилу між ребрами радіатора. З часом пилу стає так багато, радіатор не може віддавати тепло, оскільки він оточений «шубою» з пилу. В особливо запущених випадках в радіатор може набитися стільки пилу, що повітря взагалі не буде через нього проходити. У цьому випадку вентилятор буде працювати в холосту ганяючи гаряче повітря всередині корпусу ноутбука.

Вирішити цю проблему можна чищенням ноутбука від пилу. Для повноцінного чищення ноутбука в більшості випадків його потрібно повністю розібрати. Якщо у вас є досвід в обслуговуванні комп’ютерів та іншої дрібної електроніки, то ви можете зробити це самостійно. Для цього вам буде потрібно керівництво по обслуговуванню для вашого конкретного ноутбука, набір простих інструментів і трохи вільного часу. Якщо ж у вас немає досвіду в подібних справах, то краще навіть не намагатися і віднести ноутбук в сервісний центр, де його швидко і якісно почистять за невелику плату.

Засохла термопаста

Другою причиною перегріву ноутбука є засохла термопаста. Як і у звичайних комп’ютерах, в ноутбуці термопаста використовується для поліпшення передачі тепла від процесора до радіатора. З часом термопаста висихає і вона починає проводити тепло набагато гірше.

Засохшая термопаста

Вирішити проблему засохлою термопасти можна тільки її заміною на свіжу. Як і у випадку засмічення радіатора пилом, для заміни термопасти потрібно повністю розібрати ноутбук. Тому в більшості випадків ці дві процедури виконують одночасно. Ноутбук розбирають, після чого його чистять від пилу, що накопичився і змінюють термопасту.

Несправності в системі охолодження

Якщо ви почистили ноутбук від пилу і замінили термопасту, але він все одно перегрівається і вимикається, то можливо є якісь несправності в системі охолодження. Наприклад, у більшості ноутбуків для передачі тепла використовуються теплові трубки, всередині яких міститься легкокипящих рідина. Якщо така теплова трубка розгерметизується, то рідина випарується і піде в атмосферу, при цьому теплова трубка перестане працювати. А з несправною тепловою трубкою система охолодження ноутбука також не буде працювати.

Крім цього, можуть виникати проблеми з вентиляторами, які женуть повітря всередині ноутбука. Вони можуть вимагати мастила або повної заміни. Як можна здогадатися, для вирішення цих проблем з системою охолодження ноутбука, його доведеться розбирати ще раз.

Що можна зробити не розбираючи ноутбук

Якщо ваш ноутбук перегрівається і вимикається, але ви поки не готові нести його в сервіс, то можна спробувати знизити його температуру самостійно. Нижче буде ряд порад, які можуть допомогти в такій ситуації.

  • Завжди ставте ноутбук на тверду поверхню. Наприклад, на стіл або спеціальну жорстку підставку. Це дозволить системі охолодження отримувати більше прохолодного повітря через прорізи в нижній частині корпусу.
  • Слідкуйте за тим, щоб на ноутбук не виявлялася зайве навантаження. Не рідко причиною перегрівання є програми або віруси, які постійно завантажують процесор на 100%.
  • Купіть спеціальну охолоджуючу підставку під ноутбук. Такі підставки мають кілька вентиляторів, які нагнітають прохолодне повітря під днище ноутбука і тим самим допомагають системі охолодження.