Нормальна температура процесора

54

Температура процесора – важливий фактор, значне підвищення температури процесора приводить до зниження його продуктивності і навіть може стати причиною поломки. Тому важливо стежити, щоб процесор не перегрівався і працював у штатних температурних умовах. В даному матеріалі ми розглянемо температури, які можна вважати нормальними для сучасних процесорів, а також розповімо про те, як можна знизити температуру процесора поліпшивши систему охолодження комп’ютера.

Яка нормальна температура для процесору

Отже, яка нормальна температура процесора? Нормальна температура процесора для різних процесорів може відрізнятися, це залежить від його характеристик. Однак, максимальні значення, які ще можна назвати нормальною температурою процесора такі:

  • у режимі простою до 45 градусів Цельсія;
  • під навантаженням до 65 градусів Цельсія;

Якщо температура вашого процесора перевищує ці показники, то, швидше за все, у вас проблеми з охолодженням. У цьому випадку необхідно терміново вжити заходів для того, щоб уникнути негативних наслідків.

70 градусів і вище – це вже критична температура для процесора. При такій температурі може спостерігатися зниження продуктивності. При подальшому підвищенні температури відбудеться перезавантаження комп’ютера.

Для того щоб не доводити процесор до таких нештатних ситуацій необхідно регулярно перевіряти його температуру. Це не обов’язково робити кожен день. Одна перевірка на місяць – більше ніж достатньо. Регулярні перевірки дозволять контролювати стан процесора і вчасно відреагувати на проблему.

Для того щоб перевірити температуру процесора вам необхідна спеціальна програма. Однією з найбільш простих і зручних програм такого роду є програма HWmonitor. З її допомогою можна дізнатися температуру всіх основних компонентів комп’ютера, серед яких: процесор, жорсткі диски, відеокарта і чіпсет. Крім цього, за допомогою даної програми можна дізнатися напруги і швидкості обертання кулерів.

На скріншоті вище видно температури процесора в програмі HWmonitor. Температури, позначені «Core», це температури для окремих ядер процесора. Температура «Package» це температура корпусу процесора.

Для кожного термодатчика програма показує три температури: поточну (колонка Value), мінімальну за час роботи програми (колонка Min) і максимальну за час роботи програми(колонка Max).

Чому температура процесора піднімається

Температура процесора може виходити за нормальний рівень за багатьма причинами. Розглянемо найбільш популярні з них:

Нормальная температура процессора: пыль в системном блоке

Пил на радіаторі процесора. Найпоширеніша причина підвищення температури процесора. З часом на радіаторі збирається величезна кількість пилу, яка погіршує теплообмін. Тому якщо не проводити чищення комп’ютера хоча б раз на півроку, то добитися нормальної температури процесора не вийде.

Погане охолодження системного блоку. Іноді перегрів процесора це тільки частина великої проблеми. Якщо системний блок погано охолоджується, то нормальної температури процесора і інших компонентів комп’ютера не досягти. Найчастіше причиною перегріву системного блоку стає пил. Але, іноді зустрічаються і більш екзотичні причини. Наприклад, установка системного блоку прямо під батарею центрального опалення.

Проблеми з монтажем процесора. Досить рідкісна проблема. Найчастіше зустрічається після самостійної заміни процесора.