Нормальна температура процесора ноутбука

49

На будь-якому комп’ютері час від часу потрібно перевіряти температуру процесора. При цьому дане правило стосується не тільки настільних ПК і ноутбуків.

У цьому матеріалі ми розповімо про те, як перевірити температуру процесора, яку температуру процесора ноутбука можна вважати нормальною і як знизити температуру, якщо процесор перегрівається.

Як перевірити температуру процесора ноутбука

Для перевірки температури процесора ноутбука краще всього використовувати програму HWmonitor. Дана програма регулярно оновлюється і тому підтримує навіть самі нові моделі ноутбуків.

Програма HWMonitor відображає поточну (Value), мінімальний (Min) і максимальну температуру (Max) для кожного з наявних в процесорі датчиків.

Для того щоб перевірити температуру процесора під навантаженням можна просто запустити HWMonitor, створити навантаження на процесор, а потім подивитися, яке значення було в колонці максимальних температур (Max).

Яка температура нормальна для процесора ноутбука

Точно вказати температури, які можна вважати нормальними для процесора, просто неможливо. Процесори досить сильно відрізняються за рівнем тепловиділення і терпимості до високих температур. Тому в цій статті будуть вказані типові значення температур, які характерні для процесорів в ноутбуках. Це приблизно:

  • до 50 градусів Цельсія в режимі простою;
  • до 70 градусів Цельсія під навантаженням.

Якщо температура процесора у вашому ноутбуці виходить за ці рамки, то варто задуматися над тим, як цю температуру знизити.

При бажанні ви можете дізнатися, які температури можна вважати нормальними саме для вашої моделі ноутбука. Для цього просто знайдіть в Інтернеті огляд на вашу модель ноутбука і подивіться, до яких температур вдалося прогріти процесор ноутбука людині, який робив огляд. Якщо температура процесора на вашому екземплярі ноутбука буде значно вище тієї, що була в огляді, то це чіткий сигнал про те, що процесор ноутбука перегрівається і його температуру потрібно знижувати.

Потрібно відзначити, що не варто орієнтуватися на значення, які були вказані в нашій старій статті про нормальній температурі для настільних процесорів. Охолодження ноутбуків, не таке ефективне, як охолодження настільних комп’ютерів. Тому не можна розраховувати, на такі ж температури. Виробники процесорів це також розуміють, тому процесори для ноутбуків зазвичай більш терпимі до високих температур.

Як знизити температуру процесора ноутбука

Якщо ви визначили, що температура процесора на вашому ноутбуці явно не є нормальною, то ви можете спробувати її знизити.

Для початку потрібно переконатися, що вентиляційні отвори на ноутбуці нічим не прикриваються. Для цього ноутбук має стояти на твердій і рівній поверхні. Ніяких диванів, ліжок і власних м’яких колін. Якщо ноутбук використовується тільки на столі, то потрібно перевірити, щоб з боків від ноутбука не було нічого зайвого, інакше можуть закриватися бічні вентиляційні отвори.

Якщо ноутбук встановлений правильно, але температура процесора все одно занадто висока, то можна придбати додаткову охолоджуючу підставку під ноутбук. Такі підставки оснащені вентиляторами, які нагнітають повітря у вентиляційні отвори ноутбука і значно знижують температуру його процесора і інших компонентів.

охлаждающая подставка под ноутбук

Якщо ви зробили все що можна, але температура процесора вашого ноутбука все одно далека від нормальної, то потрібно звернутися в сервісний центр. Можливо присутня якась несправність в системі охолодження. У сервісному центрі знайдуть причину перегріву і усунуть її.

Зазвичай причиною є пил в системі охолодження і пересохла термопаста. Виправлення цих проблем коштує не дорого і дозволяє швидко привести температуру процесора ноутбука до нормальних значень.