Немає сигналу на моніторі при включенні компютера

238

Іноді користувачі стикаються з ситуацією, коли після включення комп’ютера на екрані з’являється повідомлення «немає сигналу». Таке повідомлення на моніторі може бути викликано різними проблемами з комп’ютером, тому без належного досвіду швидко знайти причину несправності навряд чи вийде.

Якщо ви зіткнулися з такою ж проблемою, то пропонуємо вам ознайомитися з нашим списком найбільш ймовірних причин, які можуть до цього приводити.

Проблеми з підключенням монітора до комп’ютера.

Якщо при включенні комп’ютера на моніторі з’являється повідомлення про те, що немає сигналу, то перше, що варто перевірити це кабель, який використовується для підключення монітора до комп’ютера. З кабелем зазвичай буває дві проблеми: кабель може втратити контакт в місці підключення до комп’ютера або монітора кабель не справний і його потрібно змінювати.

У першу чергу потрібно перевірити контакти у місцях підключення кабелю. Для цього відключіть кабель від монітора комп’ютера і підключіть його заново. Якщо це DVI або VGA кабель, то обов’язково закрутіть два гвинти, якими кабель фіксується в роз’ємі.

Гвинт для фіксації кабелю в роз’єм.

Поломка кабелю, який до цього працював нормально, явище досить рідкісне. Але, якщо у вас є під рукою інший кабель, або ви можете зняти такий кабель, з іншого комп’ютера, то можна перевірити, як монітор буде працювати з іншим кабелем. Можливо після заміни кабелю проблема вирішиться.

Вибраний не той джерело сигналу на моніторі.

На моніторах, які мають декілька відео входів є кнопка для перемикання між сигналами з цих відео входів. Як правило, дана кнопка називається «Source» або «Input». Якщо на вашому моніторі кнопки не підписані, то ознайомтеся з інструкцією.

кнопка Source на мониторе

Кнопка Source на моніторі комп’ютера.

Спробуйте кілька разів натиснути на цю кнопку для того щоб переключиться на інший відео вхід. Якщо на моніторі був обраний не вірний відео вхід, то це повинно вирішити проблему і повідомлення «Немає сигналу» зникне.

Несправність відеокарти.

Якщо ви перевірили все вище описане, але на моніторі все одно немає сигналу, то це може означати про серйозної несправності комп’ютера. Перший підозрюваний відеокарта. Якщо відеокарта вийшла з ладу, то при включенні комп’ютера на моніторі з’являється повідомлення «Немає сигналу».

Перевірити відеокарту на несправність можна двома способами: установити в комп’ютер завідомо робочу відеокарту або зняти відеокарту і запустити комп’ютер з інтегрованою графікою (якщо вона є).

В разі поломки відеокарти також можлива ситуація, коли сигнал тільки на одному з відео виходів відеокарти. Тому є сенс спробувати підключити монітор до іншого відео виходу.

видео выходы на видеокарте

Відео виходи VGA, HDMI і DVI на відеокарті.

Наприклад, якщо раніше використовувався для підключення DVI, то ви можете спробувати підключити монітор до HDMI або VGA виходу відеокарти.

Несправність монітора.

Поломка монітора – зустрічається рідше ніж поломка відеокарти, однак вона також може призводити до появи повідомлення «Немає сигналу» при включенні комп’ютера. Тому виключати такий варіант не можна. На щастя, для того щоб перевірити цей варіант вам навіть не знадобиться інший монітор. Все що потрібно, це будь-який сучасний телевізор. Подивіться які відео входи (DVI, VGA, HDMI) є у вашого телевізора і визначте найбільш простий спосіб підключення до вашого комп’ютера.

видео входы на телевизоре

Відео входи VGA і HDMI на телевізорі.

Підключіть телевізор до комп’ютера і змініть джерело сигналу за допомогою кнопки «Source» на пульті. Якщо телевізор буде відображати картинку з комп’ютера, значить проблема або в моніторі, або в кабелі, який використовувався для підключення монітора до комп’ютера.